Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti zúročili měsíce pečlivé práce

Cheb - Krajské kolo Karlovarského kraje se na chebském gymnáziu koná již řadu let. A rok od roku soutěží víc prací.

18.4.2013
SDÍLEJ:

Jednu ze zajímavých a kvalitních prací odprezentovali například chebští gymnazisté Anna Vaňková s Jiřím Bufkou (na snímku). Ti provedli jedinečný mineralogický průzkum na Chebsku a Ašsku. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Talentovaní studenti z celého Karlovarského kraje zamířili do Chebu. Právě na místním gymnáziu se ve středu konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ). A k vidění zde byly práce i na bakalářské úrovni.

Jednu ze zajímavých a kvalitních prací odprezentovali například chebští gymnazisté Anna Vaňková s Jiřím Bufkou (na snímku). Ti provedli jedinečný mineralogický průzkum na Chebsku a Ašsku.

„Snažili jsme se najít téma, které bude atraktivní, neprozkoumané a bude nám blízké," vysvětlil Jiří Bufka. „A s volbou nám moc pomohla vedoucí naší práce Radka Králová. Nejen za to si zaslouží náš dík."

Právě jejich práce patřila k těm nejlepším, a tak není divu, že do celostátního kola postoupili. Tím ale jejich úspěch nekončí.

„Díky chebskému infocentru bude naše práce součástí brožury o Chebsku," prozradila Anna Vaňková. „O výsledky našeho průzkumu má zájem také Karlovarský kraj." Chebský region totiž nebyl z mineralogického hlediska příliš prozkoumaný, a tak jde o jedinečnou záležitost. Jak oba studenti potvrdili, roční úsilí stálo za to. „Podařilo se nám například objevit lazulit, který se v našem regionu vyskytuje zřídka. Bohužel jsme díky průzkumu zjistili, že jsou někteří lidé kvůli vzorkům minerálů schopní i velkého vandalství," posteskl si Jiří Bufek.

Krajské kolo Karlovarského kraje se na chebském gymnáziu koná již řadu let. A rok od roku soutěží víc prací.

„Zájem studentů byl i letos vyšší, 37 žáků přijelo na krajské kolo s celkem 29 pracemi," vysvětlila Pavla Jalovcová, garant krajského kola. Některé SOČ zpracovávají jednotlivci, některé také týmy. „Zastoupeno bylo 13 oborů z možných 18," podotkla s tím, že největší zájem bývá třeba o informatiku, biologii a humanitní vědy. „Jsme rádi, že se zapojuje stále víc studentů. Navíc jim úspěch v soutěži zvýší šanci přijetí na vysokou školu," dodala Pavla Jalovcová.

Do celostátní ho kola, které se koná v Brně postoupilo 10 prací.

Chemie – Červenková Anna- Gymnázium Sokolov

Biologie – Liška Martin – G a OA Mariánské Lázně

Geologie a geografie – Bufka Jiří, Vaňková Anna – Gymnázium Cheb

Ochrana a tvorba životního prostředí – Ptáček Marek – SPŠ Ostrov

Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design –Rődlová Klára – SPŠ Ostrov

Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace – Rehák Petr – SPŠ Ostrov

Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie – Zindr Kryštov – 1. české gymnázium Karlovy Vary

Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času – Zadranská Lada - G a OA Mariánské Lázně

Teorie kultury, umění a umělecké obory – Vašek Pavel – G a OA Chodov

Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenské obory – Bartošová Denisa, Svobodová Tereza - 1. české gymnázium Karlovy Vary

Informatika – Provazník David, Prokop Štefan – SPŠ Ostrov

Autor: Václava Simeonová

18.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji chybí mladí lékaři, kteří by měli zájem o praktické lékařství. A stát i té hrstce, která léčí, hází klacky pod nohy. Proto se dnes zvedla vlna odporu ve stávce proti EET a elektronickým receptům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení