VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští gymnazisté se opět setkali s českými osobnostmi

CHEB - Tentokrát se studenti setkali s Jitkou čvančarovou, Karlem Čáslavským, Kateřinou Sokolovou, Martinou Sáblíkovou, Jiřím Čunkem a Jiřím Adamcem

24.6.2007
SDÍLEJ:

Miss České republiky a studenti chebského gymnáziaFoto: Foto: Gymnázium Cheb

30. května 2007 se pod vedením profesora dějepisu naší školy pana Miroslava Stuláka uskutečnil další, již tradiční zájezd do Prahy za známými českými osobnostmi sportu, kultury a politiky. Luxusní zrcadlový sál kdysi tak slavného hotelu Evropa (dříve „Šroubek“) navštívili studenti chebského, ašského, ostrovského gymnázia a dalších chebských středních škol.
 

Jitka Čvančarová

 
Jako první nás poctila svou návštěvou jednatřicetiletá herečka Jitka Čvančarová. Absolventka brněnské JAMU voboru muzikálového herectví nyní působí jako stálá členka Městského divadla Brno. Mezi její první role patřila postava Lízy Julínkové zmuzikálu My Fair Lady. Dnes ji známe především ztelevizního seriálu Ordinace vrůžové zahradě. Zahrála si ale také vseriálu Četnické humoresky či Černí baroni. Jak sama řekla, propojovat divadlo a film ji baví. „Vdivadle se člověk něčemu naučí, a pak to uplatní před kamerou.“ Protože ovšem hraje vpěti divadlech, musí často novou nabídku odmítnout. „Ale nelituji toho, nemůžu se přeci roztrhat.“ Na hraní vdivadle se jí líbí kontakt sdiváky, a proto hraje raději vmenších divadle, jako je například Divadlo Bez zábradlí. „Někdy se ale stane, že diváci vůbec při představení nereagují. Ztoho jsem někdy zaražená, ale většinou všechno vynahradí při děkovačce,“ dodala súsměvem. Na otázky, jak se učí texty, odpověděla: „Texty si přeříkávám vautě nebo vmaskérně těsně před natáčením. Na obtížné role je ale potřeba dobře se připravit, protože je těžké improvizovat, když se něco pokazí.“
 

Karel čáslavský

Dalším významným hostem byl filmový historik Karel Čáslavský. Můžeme ho znát zcyklu televizních dokumentů Hledání ztraceného času či ze zábavného pořadu Videostop. Vtomto pořadu začínal jako glosátor za kulisami, a až později se dostal na televizní obrazovku. Tvorba ho však lákala už od dětství a když se později ještě naučil „lepit“ film, nic mu nebránilo začít pracovat vtelevizi. Vroce 1963 se rozhodl vstoupit do televizního archivu a tam je až dodnes. Odtud si také vybírá filmy pro svůj pořad Hledání ztraceného času. „Co tam bude, a co tam nebude, záleží jen na mě.“ Stará se o největší sbírku grotesek na světě. Jsou to sice kopie, ale originály se vAmerice nedochovali, takže jsou velmi cenné. „Pokud chcete vidět dobrý starý film, jeďte do Prahy,“ dodal súsměvem. Filmy sleduje raději vkině, než o samotě doma u televize. „Je to úplně něco jiného. Vkině prožíváte film společně sostatními diváky.“ Podle jeho názoru se film výrazně změnil. Hodně ho zklamal nedávno odvysílaný televizní film Operace Silver A. Čekal, že to bude více o samotné operaci. Přestože je mu úctyhodných 70 let, stále se pyšní vynikajícímu zdraví.
 

Kateřina Sokolová

Jako další nás poctila svou návštěvou MISS České republiky 2007 Kateřina Sokolová. Přestože vyhrála soutěž o nejkrásnější ženu naší země, jejím hlavním cílem je dostudovat gymnázium. Ve škole jí nejvíce jdou jazyky (hlavně angličtina) a základy společenských věd. Vbudoucnosti by chtěla studovat cestoví ruch. Mimo modelingu, kterému se věnovala už od svých 14 let, ji také bavil tanec a nějakou dobu dělala roztleskávačku. Nějak výrazně se na soutěž MISS WORLD nepřipravuje. „Ničit si kvůli dobré postavě zdraví je podle mě pitomost, ale ráda přijmu každou radu od své předchůdkyně Taťány Kuchařové.“ Svého úspěchu by ráda využila při charitativních akcích. Chce pomáhat hlavně seniorům, kteří většinou neprožívají šťastný podzim svého života. Ve volném čase chodí do kina a na muzikály. Ráda se divá na seriál Přátelé nebo M*A*S*H. Také ráda čte, ale na to už jí bohužel nezbývá mnoho času. Jejím mazlíčkem je pejsek labrador. Protože miluje sluníčko a exotiku, jejím vysněným místo pro dovolenou by bylo Thajsko nebo Egypt.

Martina Sáblíková

Jediným sportovcem, který nás dnes navštívil, byla nejúspěšnější rychlobruslařka historie českého sportu Martina Sáblíková. Přestože vČeské republice není žádná dráha, na které by mohla trénovat, získala tato dvacetiletá rychlobruslařka titul Mistra světa i Evropy a je držitelkou několika světových juniorských a seniorských rekordů. Je připraven projekt pro výstavbu haly vBrně, které by měla sloužit i jiným sportům a veřejnosti, ale na její postavení není dostatek prostředků. Musí tedy jezdit trénovat do zahraničí., a to nejraději do Itálie. Nejvíc rychlobruslařských hal je však vNizozemí. Mimo rychlobruslení se částečně věnuje i cyklistice. Je to jeden zdruhů cvičení, které jí její trenér Petr Novák ordinuje místo cvičení vposilovně. Trénuje raději společně sostatními rychlobruslaři, protože se vždycky sejde dobrá parta a to jí vyhovuje. Nejraději závodí na delších tratích, jako jsou tři nebo pět kilometrů. „Deset kiláků je už ale moc. To už mi tolik nevyhovuje.“ Na gymnáziu ji nejvíce bavil tělocvik. Učí se německy a trochu rusky. Důležité je pro ni domluvit se. Největším talismanem je pro ni trenér. Ten se ji snaží před závodem vybudit tím, že ji chce rozčílit. „Už jsem si ale na to zvykla, takže to pro něj není tak jednoduché,“ dodala súsměvem. Sdopingem se ve své sportovní kariéře zatím nesetkala. Jednou však musela odstoupit ze závodu, protože měla příliš hustou krev. Kvůli dopingové kontrole musí rychlobruslařští závodníci na tři měsíce dopředu hlásit, kde budou, a musí být kdykoliv do hodiny kdispozici dopingovým komisařům. Jestli se bude i nadále tak výrazně věnovat cyklistice zatím není jisté. Velice se jí líbilo vTuríně a už se také těší na další olympiádu.

Jiří Čunek

 
Ve svém rozvrhu si na nás našel čas také předseda KDU-ČSL a ministr pro místní rozvoj pan Jiří Čunek. Rodák ze Zlína začínal jako automechanik a později bezpečnostní technik. Vroce 1998 se stal starostou města Vsetín, a tak odstartovala jeho politická kariéra. Poté se stal krajským zastupitelem a kandidoval na post hejtmana. Měl možnost stát se hejtmanem kraje, ale rozhodl přenechat toto místo někomu jinému a zůstal radním. Vroce 2006 se stal předsedou KDU-ČSL a od 9. ledna 2007 je prvním místopředsedou vlády ČR a ministrem pro místní rozvoj. Protože zastává několik funkcí najednou, má spoustu práce. „Když ráno odcházím do práce, děti ještě spí, a když se zpráce vracím, děti už zase spí. Vpražském bytě jen přespává, takže ani neví, kde má hrníčky, protože je vlastně nepotřebuje. Vlastně ani nevím, jestli doma nějaké hrníčky máme,“ prohodil súsměvem na tváři. Nepotrpí si ani na přepych, protože nemá čas se o to starat. Je rád, že prožil období komunismu, protože si teď váží toho, co má. Přiznal, že nemá mnoho přátel, ale zase těch několik co má, je napořád.
 

Jiří Adamec

Posledním dnešním hostem byl známý český režisér a příležitostný herec Jiří Adamec. Mezi jeho nejznámější díla patří filmové pohádky Princové jsou na draka, Co takhle svatba princi? a seriály Sanitka, Bylo nás šest nebo Pojišťovna štěstí. Od dětství si přál být hercem. Začal pracovat jako kulisák a snažil se připravit na přijímací zkoušky na divadelní fakultu. Touha stát se hercem ho však brzy přešla. Později přijal nabídku ztelevize a stal se režisérem. A jak je velká úloha režiséra při natáčení? „Režisér vpodstatě nic nedělá. Jenom to celé řídí. Například při tvorbě hudby kfilmu si zavolám skladatele, řeknu mu, jakou hudbu potřebuju a dílo je hotové.“ Jeho názor na natáčení za komunistického režimu je takový, že dříve, pokud film vyhovoval politicky, nebyl problém spenězi. Dneska můžeme ve filmu vyjádřit, co chceme, ale musí to být komerčně dostatečně výnosné. A tím se někdy snižuje kvalita filmu. Má rád americkou kinematografie. „Je tady velký kontakt sdivákem. U naší tvorby se kouká hlavně na to, aby to vyneslo co nejvíc, ne na to, aby se divák pobavil.“
Autor:
Michal Býna 5.A
24.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 74 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení Dělník/ce pro zpracování elektrických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POUZE PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM !!! Místo výkonu práce: Lesní 5, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Mzdové ohodnocení: 74,- Kč/hod. Uvedená mzda je bez odměn a osobního ohodnocení, průměrná hodinová mzda je vyšší. Zkrácený úvazek 20-25 hod/týdně (dle domluvy). Pracovní doba: Po-Pá (nástup od 8:00 h, konec dle výše úvazku). Náplň práce: demontáž elektrozařízení - strojová a ruční demontáž elektrických spotřebičů. Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 8:00-15:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Marketa - remone s.r.o. -003, Lesní, č.p. 1491, 350 02 Cheb 2. Informace: Zdeněk Bambousek, +420 739 031 807,354 439 028.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 21 000 Kč

Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník/ce svozu - obsluha popelářského vozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chocovice 20, Třebeň - 351 34 Skalná. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: ranní směna 6:00 - 14:00 hod, odpolední směna 14:00 - 22:00 hod. Požadujeme: spolehlivost, smysl pro pořádek, bezúhonnost. Kontakt pro zájemce: e-mailem anebo telefonicky.. Pracoviště: Marius pedersen a.s. -002, 351 34 Skalná. Informace: Tomáš Králík, +420 739 682 636.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 18 810 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení Úředník/úřednice - sociální pracovník/pracovnice pro agendu sociálně-právní ochrany dětí. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Tajemník Městského úřadu Cheb vyhlašuje dle zákona č. 312/2002 Sb. výběrové řízení na pracovní pozice úředník/úřednice odboru sociálních věcí a zdravotnictví (2 pracovní místa - pracovní poměr na dobu neurčitou)., , Druh práce: úředník/úřednice - sociální pracovník/pracovnice pro agendu sociálně-právní ochrany dětí, Platová třída: 10, Místo výkonu práce: Česká republika, Termín nástupu: 17.09.2018 ihned nebo dohodou, Pracovní doba: Po+St (7:30-17:00 h), Út+Čt+Pá (6:30-14:00 h - pružná pracovní doba), ve střídání s kolegy služby o víkendu (pohotovost na telefonu)., , Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb.:, - státní občanství ČR nebo trvalý pobyt v ČR, - dosažení věku 18 let, - způsobilost k právním úkonům, - bezúhonnost, - ovládání jednacího jazyka., , Minimální požadavky úřadu:, - minimálně vyšší odborné vzdělání v souladu s § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, - znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů , - rámcová znalost zákona č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník, část rodinné právo, - dobrá uživatelská znalost práce s PC, - řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič/ka), - do 6 měsíců po nástupu do zaměstnání povinnost přihlásit se ke zkoušce zvláštní odborné způsobilosti k výkonu správní činnosti při sociálně-právní ochraně dětí, pokud uchazeč tuto zkoušku již neabsolvoval., , Výhodou:, - zkouška zvláštní odborné způsobilosti k výkonu správní činnosti při sociálně-právní ochraně dětí, - praxe v sociální oblasti, - rámcová znalost zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, - rámcová znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, rámcová znalost zákona č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních., , Nabízíme:, - odborné vedení v adaptačním procesu, - pět týdnů dovolené, - pružná pracovní doba, - zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravenky, příspěvek na ošatné, příspěvek na kulturní, společenské akce a zájezdy, příspěvek na dovolenou, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění po odpracování 1 roku, příspěvek na dopravu do zaměstnání při dojíždění nad 15 km), - profesní růst a prohlubování znalostí, - supervizní vedení, - týmová práce v kolektivu, vzájemná podpora., , Výčet dokladů, které je nutné předložit:, - vyplněnou přihlášku do výběrového řízení (závazný tiskopis je k dispozici na podatelně MěÚ a na internetových stránkách www.cheb.cz), - strukturovaný životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech uchazeče , - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, - ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , Lhůta pro podání přihlášek: do 31.08.2018 (včetně), přihlášky doručené po stanoveném termínu budou vyřazeny., , Místo a způsob podání přihlášky: osobně na podatelně MěÚ Cheb nebo písemně na adrese: Městský úřad Cheb, odbor kanceláře starosty, Pavlína Skoupá, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 14, 350 20 Cheb 1., , Bližší informace o pracovní pozici lze získat u vedoucí odboru SvZ Bc. Anny Doubkové, tel. 354 440 249, e-mail doubkova@cheb.cz nebo u vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Bc. Renaty Bartákové, tel. 354 440 248, e-mail: bartakova@cheb.cz., , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výb. řízení kdykoliv v jeho průběhu., , ÚSTNÍ POHOVORY PROBĚHNOU 10.09.2018 OD 9.00 H V BUDOVĚ MěÚ - 26. DUBNA 4, CH. Pracoviště: Město cheb -006, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, č.p. 1, 350 02 Cheb 2. Informace: Anna Doubková, +420 354 440 249.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojský/á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Ruská 123, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné převedení na dobu neurčitou. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Nabízíme: 13. plat je stabilně zakotven v pracovní smlouvě, příspěvek na jízdné, atraktivní firemní benefity. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat 8:00-16:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Grand hotel marienbad betriebs s.r.o. -001, Ruská, č.p. 123, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Hana Dvořáková, +420 778 707 160.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Popral se se známým před barem

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

O nás bez nás? To už města nechtějí

Karlovarský kraj - Veřejná projednání jsou stále oblíbenější nejen u občanů. Šetří čas i obcím.

FOTO: U Hroznětína se převrátila cisterna s fekáliemi

Karlovarsko - Komplikované vyprošťování trvalo hasičům několik hodin. 

Podvodníci našli další „povedený“ fígl. Vydávají se i za pošťáky

Karlovarský kraj - „Dobrý den, jsme z České pošty a kontrolujeme doklad SIPO,“ i takto zdánlivě nevinně může začít návštěva podvodníků, kteří si vybírají hlavně, jak jinak, starší občany.

Za volant usedl opilý

Mariánské Lázně - O tom, že alkohol za volant nepatří, zřejmě neslyšel šestačtyřicetiletý muž z Chebu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT