Sluneční paprsky lákají k odložení kabátů a svetrů. Lékaři ale varují, že je na odkládání svršků brzy. Stejně jako každý rok, tak i letos není problém vidět na Chebsku mladé lidi, kteří se nechají zlákat zdánlivým teplem.
A tak se lékaři každoročně zlobí, převážně se slečnami, které s prvním sluníčkem uklidí zimní bundy. „Neuvědomují si, že se tělo po zimě probouzí,“ potvrdil doktor Tomáš Foustka z Mariánských Lázní. „Náš organismus je oslabený a takovým nezodpovědným chováním dostává dost zabrat.“
Většinou to tedy dopadá tak, že se sice slečna na jaře líbí, ale léto prožije doma třeba i se zánětem ledvin nebo vaječníků.
„Mladým lidem je to zbytečné opakovat. Dělají si stejně to, co uznají za vhodné oni,“ sdělil lékař. „Opravdu je ale nutné nenechat se zlákat prvními paprsky. Na nachlazení stačí v tomto období i chvilička.“ Ale zároveň dodal, že lehké nemoci, jako rýma, po zimě netrvají dlouho. „Slunce má samozřejmě kladný vliv na psychiku a psychika na tělo. Ubývá tedy nejen depresí, ale lidé se také snadněji vyléčí,“ uvedl Tomáš Foustka.