Vyzkoušet si v praxi tvorbu barevného linorytu si mohly studentky z chebského gymnázia v Galerii výtvarného umění Cheb. Akce se konala za přítomnosti absolventa norimberské akademie a grafika Michaela Dietlingera, jehož výstava obrazů je nyní v galerii k vidění.

„Je to v pořadí již třetí výtvarná dílna v naší galerii, ale druhá, která se věnuje linorytu,“ vysvětlila pracovnice galerie Veronika Lochmanová. „Nejedná se o pravidelnou akci, záleží vždy na tom, jestli se nám podaří se domluvit s výtvarníkem, který zde vystavuje,“ upřesnila.

Studentky se v galerii pravidelně schází o pátečních odpolednách k disputacím nad uměním. Jejich účelem je, aby byly vybavené dostatečným přehledem o dějinách umění i tvorbě současných umělců a mohly pak pokračovat ve studiu na uměleckých školách. Linoryt je umělecká tvorba, která využívá principu tisku, který využívají principu tisku neodřezaných nebo neodrytých ploch na lině. Studentkám se práce s linoleem líbila.

„Práce na linorytu mě nadchla,“ řekla Hanka Mai z Chebu. „Už ve škole jsem si připravovala různé návrhy toho, co budu vyrývat, až vyšel tento výsledek,“ dodala. K pracím se vyjádřil i sám grafik. „S děvčaty se mi pracovalo výborně, jsou velmi pilné a obrázky jsou překrásné,“ řekl Michael Dietlinger. „Cheb je pěkné město a když bude příležitost, jistě se sem zase s nějakou výstavou vrátím.“