Studenti si v něm jedenkrát v měsíci na sobotním workshopu zopakují znalosti z oblasti přírodních věd, ověří si je při pokusech v laboratořích a nové vědomosti načerpají i při exkurzích ve vybraných odděleních Nemocnice Sokolov nebo třeba v anatomickém ústavu lékařské fakulty.

Studenty podporuje Karlovarský kraj i město Sokolov. „Musím říct, že jsem nejen příjemně překvapen, ale že jsem z vás nadšen. Vidět studenty, kteří mají zájem o studium a kteří se chtějí zdokonalovat, je něco úžasného. Už teď vám držím palce, abyste přijímačky, na které se postupně připravujete, zvládli. Rád bych také vyjádřil jedno velké přání, a to, abyste se nám vrátili do kraje, protože Vás tady opravdu potřebujeme,“ uvedl místostarosta města Sokolova Jan Picka před začátkem workshopu. Informoval také studenty o možnosti studijních stipendií, které studentům vysokých škol poskytuje Karlovarský kraj, a o plánovaných proměnách Sokolovska, jako je třeba výstavba bytových a rodinných domů u jezer Medard a Michal.

Bazénové centrum KV Areny.
Tuhnice se mohou stát sportovním centrem. V plánu jsou hřiště, bazén i hala

Projekt Medikem na Gymplu byl odstartován v září 2023, pracovat se na něm však začalo už o půl roku dříve. V dubnu 2023 byla oslovena všechna gymnázia Karlovarského kraje, jejich ředitelé si poté zvolili koordinátory z řad pedagogů, kteří vybrali studenty se zájmem o medicínu. Celkem se zapojilo 15 studentů z Aše, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Ostrova a Mariánských Lázní. Po ukončení školního roku 2023/2024 bude připraven nový harmonogram projektu pro obě pololetí roku 2024/2025.