„V tuto chvíli se stav podzemní vody začal zlepšovat, a to právě proto, že se Chebsko a celý Karlovarský kraj potýkají s přeháňkami a bouřkami. Je pravda, že srážky, které spadnou na zemský povrch při bouřkách, jsou velmi prudké. Takže v podstatě nemají na podzemní vodu vliv, protože ihned odtečou po povrchu pryč, ale vytrvalejší, pravidelné a rovnoměrné deště jsou pro doplnění vody v podzemní nejlepší," okomentoval Rudolf Kovařík.

Čas, který voda potřebuje k tomu, aby se dostala do podzemních vod, činí tři týdny.

„V následujících dnech bude počasí v Karlovarském kraji nevyzpytatelné. Lidé se musejí připravit na to, že se budou setkávat s takzvaným denním chodem oblačnosti. To znamená, že během dne se rychleji za sebou vystřídá déšť s bouřkami a deštěm než v kterémkoliv jiném ročním období. Důvodem je, že když vysvitne slunce, povrch země se rychleji zahřeje, voda se z ní začne rychleji odpařovat a začnou se tvořit lokální oblaka," poznamenal Rudolf Kovařík. Sucho však může nastat v kteroukoliv dobu.

„Pokud by přestalo pršet a teploty by se několik týdnů držely kolem 30°C, stav podzemní vody se začne opět zhoršovat a přijde sucho," upozornil klimatolog.