Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svár kvůli vyhláškám, zasahují prý do osobního života

Drmoul -  Kontroverzní, tak hodnotí Jaroslav Beneš vyhlášky, které přijala obec Drmoul.

5.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Kaňka

 Podle jeho slov se nařízení obce negativně dotýkají téměř všech občanů obce a zasahují jim do soukromého a osobního života. Drmoul se ale brání, vyhlášky jsou v pořádku.

„Přípravu všech obecně závazných vyhlášek jsme konzultovali s územním pracovištěm odboru a kontroly správy Ministerstva vnitra," uvedla starostka Vladislava Chalupková. „K vydání vyhlášek nás vedla oznámení občanů, kteří poukazovali na neohleduplnost sousedů, neochotu se slušně domluvit," přiblížila.

Drmoul přijal dvě nové vyhlášky, které se Jaroslavu Benešovi nelíbí, a obrátil se s prosbou o vyjádření také na ministerstvo. První z vyhlášek je zákaz spalování rostlinných materiálů. „Tato vyhláška mimo jiné i zakazuje občanům rozdělávat si na svých zahrádkách ohýnky a péci si maso či vuřty," řekl k první z vyhlášek Jaroslav Beneš. „To, že si někdo rozdělá na svém pozemku ohýnek, bude vadit sousedovi a ten to nahlásí."

S tím ale drmoulská starostka nesouhlasí. „Vyhláška nezakazuje občanům rozdělat si na zahradě ohýnek a grilovat maso nebo si upéct vuřty. Zakazuje pouze spalovat rostlinné materiály za účelem jejich odstranění," odůvodnila.

Druhou podle Jaroslava Beneše kontroverzní vyhláškou je omezení hlučných činností. „Je pravdou, že o víkendu si pracující lidé chtějí odpočinout, ale co když jsou celý týden v práci a sekání trávy vyjde na víkend?" uvedl Jaroslav Beneš. Vyhláška podle starostky ukládá občanům zdržení se používání strojů, přístrojů a zařízení způsobujících hluk o nedělích, státních svátcích a státem uznaných ostatních svátcích. „Na hlučné činnosti máme tedy pracovní dny a sobotu," řekla Vladislava Chalupková s tím, že vyhláška není v rozporu s Listinou základních práv a svobod, jak Jaroslav Beneš namítá.

„Obecně závazné vyhlášky zatím v platnosti nejsou," přiblížila starostka Vladislava Chalupková s tím, že na obecní úřad přišel pokyn z Ministerstva vnitra České republiky, aby Drmoul účinnost těchto vyhlášek za účelem komplexního prověření podnětu Jaroslava Beneše pozastavil.

Autor: Jana Bežáková

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení