VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svatá Klára za špejchar. Kraj mění s městem

Cheb, Karlovarský kraj - Jen oprava špejcharu si vyžádá asi 25 milionů korun. Část prostředků by tak kraj rád získal z dotací. Rekonstrukcí barokního objektu ale vznikne umělecké centrum středoevropského formátu, zahrnující vedle výstavních prostor multimediální studio, ateliér, fotokomoru, digitální pracoviště, prostory pro konání workshopů, přednáškovou síň, knihovnu odborné literatury, projekční síň, depozitář sbírky fotografií a kanceláře.

18.2.2014 1
SDÍLEJ:

CHEBSKÁ KONCERTNÍ A VÝSTAVNÍ síň Klára.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Špejchar, Sv. Klára, dům ve Špalíčku, pozemky a další. To je majetek, který si navzájem mění Cheb a Karlovarský kraj. Celá transakce je téměř hotová, reálné obrysy tak začíná mít třeba oprava chebského špejcharu. Tam má vzniknout nové sídlo krajské Galerie 4.

„Směna majetku s Karlovarským krajem se chýlí ke konci," potvrdil místostarosta Chebu Vladimír Hartmann. „My jsme od Karlovarského kraje získali Sv. Kláru a dům ve Špalíčku," uvedl. Šlo o poslední objekt v historickém souboru domů, který městu nepatřil.

Za tyto dvě nemovitosti získá kraj dva objekty a pozemky. Podle místostarosty jde o logické vyústění jednání o majetku města, ke kterému má kraj nějaký vztah. „Jde o pozemky pod krajskými domovy pro seniory na Skalce a na Spáleništi. Za Sv. Kláru pak kraji přenecháme nedalekou sýpku, kam by se měla přesunout krajská Galerie 4," doplnil. Kraj také získá objekt v chebské Komenského ulici. Jde o budovu integrované střední školy, kterou kraj zřizuje.

„Karlovarskému kraji přenecháváme podstatný majetek, obě budovy ale potřebují nezanedbatelnou rekonstrukci," dodal Hartmann.

Například jen oprava špejcharu si vyžádá asi 25 milionů korun. Část prostředků by tak kraj rád získal z dotací. Rekonstrukcí barokního objektu ale vznikne umělecké centrum středoevropského formátu, zahrnující vedle výstavních prostor multimediální studio, ateliér, fotokomoru, digitální pracoviště, prostory pro konání workshopů, přednáškovou síň, knihovnu odborné literatury, projekční síň, depozitář sbírky fotografií a kanceláře. Špejchar by po rekonstrukci měl být přístupný také vozíčkářům.

Autor: Václava Simeonová

18.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychoterapeutický stacionář v ostrovské nemocnici.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení