Svědkem netradiční svatby bude tuto sobotu, 1. září, kaple zámku Kynžvart. Místo obleků a šatů přítomných budou převládat uniformy. Uskuteční se zde totiž policejní veselka.
Čtyřiadvacetiletý inspektor jednoho plzeňského obvodního oddělení Pavel Martínek, spolu se svou nastávající, stejně starou inspektorkou služby správních činností, Kateřinou Prekopovou chtějí vzdát tímto způsobem hold svému povolání.
„Ženich se samozřejmě také obleče do uniformy,“ sdělil organizátor svatby Libor Pilař. „Nevěsta se ale zahalí do krásných bílých šatů. Takovým spojením vynikne jak ženská krása, tak krása uniformy,“ vysvětlil.
A proč se snoubenci rozhodli pro zámek Kynžvart, když oba bydlí i pracují v Plzni?
„Hlavním důvodem je skutečnost, že ženich pochází z Mariánskolázeňska,“ dodal organizátor Pilař.
O tom, že se opravdu nejedná o ledajakou svatbu, svědčí i fakt, že mezi hosty by se měl objevit ministr vnitra Ivan Langer, náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení Jiří Houba, náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii Ivan Bílek, ředitel správy Západočeského kraje Policie ČR Antonín Moltaš, ředitel městského ředitelství Policie Plzeň - město Luboš Berka a další známé osobnosti.