Akce, která se koná pod širým nebem u mariánskolázeňského hotelu Krakonoš, se letos uskutečnila už po třetí.
I když takřka celý den propršel, návštěvníky to neodradilo. „Prostě jsme se víc oblékli,“ smál se i v proplakaném dni Tomáš Slováček z Mariánských Lázní.

Mnozí si i v takovém nečase našli řešení, jak 'nezmrznout'.

„Když budeme pít medovinu, zima nám nebude,“ řekl s úsměvem další z návštěvníků, Jaroslav Schmied. Ani toho dobrá nálada nepřecházela.
Organizátorům prostě letos počasí nepřálo. „Navzdory počasí se u nás ale sešlo téměř 1000 lidí,“ uvedl Jiří Richter, ředitel hotelu Krakonoš, který akci pořádá. „Na koncert pak přišlo okolo 250 platících.“ Déšť nezkazil náladu ani muzikantům – české legendární skupině Olympic. Ti by rádi dorazili i příští rok.

„Bohužel, počasí nedovolilo, abychom uskutečnili překvapení – seskok parašutistů, Konat se nemohly ani lety helikoptérou,“ podotkl ředitel s tím, že se pro příště budou snažit připravit i 'mokrou' variantu. „Akce by se ale neobešla bez řady sponzorů, mezi kterými bylo i město Mariánské Lázně, a bez pomoci spoluorganizátorů, tedy jízdárny Ondřeje Nágra a Parku Boheminium,“ podotkl. „Pokud bychom chtěli v tradici Svatováclavského setkání dál pokračovat, bude nutné, aby se k nám neotáčel zády Karlovarský kraj ani město.“

I přes zimu a déšť hodnotí organizátoři akci pozitivně. „Potěšilo nás, že lidé ocenili, že jsme akci přes všechno nezrušili,“ dodal.
Na setkání dorazili také všichni pozvaní zástupci církví, města, ale také třeba europoslanec Poc či senátor Čáslava. (sim)