„Jedenáctý ročník se uskuteční v parku Krakonoš v sobotu 22. září,“ informoval ředitel hotelu Jiří Richter. Všichni, kteří dorazí, se mohou těšit na středověké stánkové městečko nebo dětské dílničky se společnou tvorbou dětí, rodičů a modelářů v Parku Boheminium. Nebude chybět ani rytířské ležení a keltská vesnička, gladiátoři, souboje mystických bojovníků, ukázka zručnosti řemeslníků různých profesí nebo střelba z luku a kuše.

„Děti se mohou těšit na verbování Centurionem do římské legie a do Mariánských Lázní dorazí také skupina Rectus s ukázkami šermířských soubojů,“ nastínil program Jiří Richter.

A co by to bylo za Svatováclavské setkání, kdyby chyběl svatý Václav. „Jeho družina za zvuku slavnostní fanfáry přijede ve 14.45 hodin,“ uvedl Jiří Richter. „Po odjezdu svatého Václava si pak všichni připomeneme státní a křesťanský svátek svatého Václava.“

Program poté bude pokračovat souboji mystických bojovníků, gladiátorů a klanů. Chybět nebude ani dětský dechový orchestr a mažoretky. „Celou akci, která začíná v 10 hodin, uzavře svým koncertem country skupina Starší páni Tachov v sochařském pohádkovém ráji,“ dodal Jiří Richter.