Do jeho útrob se už podívali například žáci z Drmoulu nebo Dolního Žandova.


„Do Karlových Varů vyjely děti z třetího, čtvrtého a páteho ročníku,"informovala Renata Rothová ze Základní školy Drmoul s tím, že v centru zdraví a bezpečí pro celou rodinu se žáci zúčastnili programu Svět bezpečí. „Při úvodním seznámení s policisty si společně povídali o nebezpečí šikany a jejích druzích, o návykových látkách, hazardních hrách a trestné činnosti." Po skupinkách se pak vydaly děti do improvizované policejní služebny a ´vykradeného domu´. V něm sledovaly změny u vstupu a popsaly si postup chování při takové situaci. „V domě si žáci povídali o trestné činnosti, zajištění stop a na závěr si každý udělal svůj otisk prstu."
Ve služebně si děti zase povídaly, jak se chránit před cizími osobami venku, ale i doma. „Vyzkoušely si například pozorování osob dveřním kukátkem a jejich následný popis. Připomněly si nebezpečí při užívání internetu," dodala Renata Rothová s tím, že na závěr si vyzkoušely i policejní ´celu´.


Zatímco děti z Drmoulu se seznámily s policisty, na sedmáky Základní školy v Dolním Žandově čekali záchranáři. „Náš program byl zaměřen na první pomoc a záchranu lidského života," přiblížila třídní učitelka Monika Kudláčová. Žáci se stali svědky některých krizových situací nebo si vyzkoušeli resuscitaci. „Zjistili jsme, jak pomoci člověku s infarktem, hypoglykemickým šokem nebo epileptickým záchvatem," popsal jeden z žáků. Sedmáci také zachraňovali muže přidušeného kouřem.
Vše sice bylo jenom jako, ale simulované situace podle slov všech účastníků působily velmi reálně, a tak se všichni alespoň na chvilku mohli cítit jako opravdoví záchranáři.