Přesně taková šance se naskýtá v Chebu. Od pátečního odpoledne totiž zdobí vestibul chebské pobočky ČSOB ojedinělá výstava. Návštěvníci zde už na sklonku předchozího pracovního týdne obdivovali dvanáct fotografií světově uznávaného autora Roberta Vana z cyklu ´NeODHALENÍ´.

Na černobílých fotografiích jsou zachyceni muži a ženy ochrnutí po poškození míchy. Původně vznikly pro charitativní kalendář České asociace paraplegiků Paraple. Záběry jsou nasnímány velmi citlivě. Obdivovatelé expozice totiž nepoznají, že figuranti mají podle druhu poranění míchy ochrnuté nejen svaly dolních končetin, trupu nebo i rukou, ale také porušené funkce vnitřních orgánů.

„Jsem moc spokojený, že se nám pro Cheb podařilo tuto kolekci zajistit," neskrýval radost ředitel chebské pobočky ČSOB Jiří Kožíšek. „Tato jedinečná výstava putuje po některých pobočkách banky, a to v rámci kampaně na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením," dodal.

Hned první den expozici obdivoval také chebský vozíčkář Tomáš Harant. „Z fotografií je patrné, že se člověk nemusí vzdávat, ani když se dostane do průšvihových životních situací. Důležité je, aby se i člověk po úrazu cítil plnohodnotně, aby ho tak vnímala i veřejnost. A právě zde na mne taková atmosféra doslova dýchá," pochvaloval si.

Robert Vano se narodil v Nových Zámcích, po maturitě emigroval do Spojených států, kde od roku 1984 pracoval jako samostatný fotograf. Proslul černobílými fotografiemi a portréty, které snímá na klasický film. Pracoval v New Yorku, Miláně, Paříži i Praze pro přední módní časopisy.

Chebská výstava ve vestibulu banky potrvá až do 28. března. 

Motto výstavy:

„Narodili jsme se zdraví. V jedné vteřině se nám změnil život. Poškození míchy je trvalý stav vozík doživotní. Ale chceme být stále atraktivní, líbiví, přitažliví, krásní, žádaní, milovaní, chceme být sexy. Nehodláme zůstat uzavřeni mezi čtyřmi stěnami a sedět na vozíku v teplákách."