Na čtyři stovky příznivců swingu se o víkendu sjely do Nového Drahova na Chebsku. Na dvoře statku keramika Egona Ivana Wernera se už čtrnáctý rok koná tři letní pátky za sebou akce nazvaná Hrnčířský swing .

„Koncerty pod širým nebem pořádám jako vzpomínku na mého bratra, od kterého jsem poprvé slyšel swing, a také na všechny muzikanty, kteří už odešli do věčných jazzových angažmá,“ řekl před zahájením koncertu pražské kapely Cotton Gang keramik Werner, který každé léto zve do Drahova špičku v této hudební oblasti. „Už v době, když bratr žil, jsem mu říkal, že na tomhle dvorku se jednou bude hrát swing. On mi pokaždé odpověděl, že jsem dost praštěnej na to, aby se to podařilo,“ vzpomíná s úsměvem Werner na dobu, kdy se mu v hlavě začala rodit myšlenka na swingové večery. „První produkce navštívilo jen pár lidí. Dnes už jich chodí tolik, že si pomalu nemají kam sednout.“ O tom, že věhlas koncertů v Novém Drahově přesáhl hranice České republiky, svědčí mimo jiné i vzrůstající počet německých návštěvníků.

„Není výjimkou, že si lidé v okolí zamluví hotel a prožijí tu s námi všechy tři páteční večery,“ dodává Werner.
Kouzlo koncertů spočívá v téměř rodinné atmosféře, která v průběhu večera vládne v hledišti. Navíc si z Drahova hosté často odnášejí nějakou ručně vyrobenou keramickou památku.