VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svobodná chebská škola už podruhé uspěla v anketě Gympl roku

Cheb - Otázka pro Lenku Malkovskou, ředitelku Svobodné chebské školy. 

4.12.2013
SDÍLEJ:

Lenka Malkovská. Foto: Archív

Otázka pro Lenku Malkovskou, ředitelku Svobodné chebské školy: 

Svobodná chebská škola už podruhé uspěla v anketě Gympl roku. Hodnocení absolventů ještě není zveřejněné, ale už je jasné, že škola opět bodovala u stávajících studentů. Ti ji totiž opět 'vynesli' na první příčku. Jak se na tento úspěch díváte?

Samozřejmě že potěší, pokud studenti dají najevo, že prostředí, ve kterém se vzdělávají, je pro ně přínosné, inspirativní a podněcující k úsilí. Je to jedním z důležitých cílů naší alternace vzdělávání. Pokud by však nebylo dosahováno i cíle druhého, a sice kvality úrovně vzdělávání, pak by to nemělo význam. Zatím ve dvaadvacetileté existenci školy nedošlo k tomu, že by některý z těchto cílů nebyl naplňován. A pokud nás studenti ohodnotí jako smysluplnou školu, zároveň se úspěšně zviditelňují v soutěžích i na celostátní úrovni a dosahují velmi dobrých studijních výsledků (loni u maturit všichni uspěli, 63 procent s vyznamenáním a 30 procent se samými jedničkami), pak asi není důvod být nespokojen. A hodnocení absolventů, dnes i velmi úspěšných lidí, přímo zahřeje. Škola je však živý organismus, kde se mění pedagogové, studenti a s tím i rodiče, proto velmi potěší, pokud je úspěch opakovaný.

Jsme velmi rádi, že tím zároveň reprezentujeme město Cheb.

Věřím, že pedagogové, studenti a samozřejmě rodiče budou i nadále vytvářet prostředí vzájemného respektu, úcty, slušnosti a pohody.

Autor: Václava Simeonová

4.12.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční trhy v Chebu mají stále, co nabídnout.
6

Největší vánoční trhy v kraji stále mají co nabídnout, zajímavý program

JEDNÍM z česko- německých projektů je také obnovení tratě  z Aše do Selbu.

Týdny přátelství budou ve znamení festivalů

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Švagři ovládli českou slamovou scénu

Sokolov – V pražské MeetFactory se uskutečnilo finále Mistrovství ČR ve slam poetry (specifický styl básnického přednesu, jehož podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku).

Varský sbor zpíval dárcům krve

Karlovy Vary - Dárci krve měli odběry veselejší. 

Napadli ho policisté. Mluvil s médii, tak nesmí do spisu

Karlovy Vary, Plzeň – Žádným trestem, ale stížností na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) v Plzni zatím pokračuje tříměsíční vyšetřování dvou policistů, kteří v Plzni koncem září brutálně napadli řidiče z Karlových Varů a bez toho, aniž by se legitimovali policejními odznaky jej častovali vulgárními nadávkami a mířili na něj pistolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT