Na službu navigačního systému se spolehnul německý občan, který si chtěl cestu do Německa zkrátit po polních cestách. Ztratil se naprosto dokonale.

"Dne 5. ledna 2008 asi tak hodinu po půlnoci žádal přes telefonní linku 112 o pomoc 48letý občan SRN, který jel se svým osobním vozidlem zn. Audi do Německa za pomocí GPS. Tato navigace ho navedla na polní cestu, na které zapadl a nedokázal vyjet," informovala o případu chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Policisté dle zadaných souřadnic GPS určili oblast, kde by se mohl muž nacházet. Okamžitě zahájili po muži pátrání, ale v lokalizované oblasti, nikdo nalezen nebyl. V průběhu noci pak komunikovali es součinnostním pracovištěm Schwandorf v SRN, kam byly předávány informace o stavu a průběhu pátrání. V dopoledních hodinách pak zahájili pátrání po ztraceném muži i němečtí policisté na německé straně hranice.

"Policisté OŘ PČR Cheb si také museli další informace k upřesnění místa, kde se měl muž nacházet, vyžádat ve Znojmě, kde vlastní navigační systém s turistickými mapami a dle daných souřadnic byl pak policisty cizinec po čtvrt na jednu odpoledne na území ČR nedaleko státní hranice se SRN nalezen živ a zdráv. Dále mu byla poskytnuta pomoc při vyprošťování vozidla," dodala policejní mluvčí