Další dobrodružné výpravy, inspirované Nekonečným příběhem mají za sebou mladí táborníci, kteří se vydali na záchranu Říše fantazie. Čtrnáctidenní putování dětí celého Chebska v Lomíčku u Stoda se chýlí ke konci a mladí zachránci mají za sebou spoustu krkolomných úkolů. Tradiční tábor, kterého se letos účastní šedesát dětí, pořádá PSK 96 Cheb.

„Při našem putování nás čekalo například setkání s moudrým Morlorem, který vše zná a ví,“ informovala hlavní vedoucí Petra Buchlovská. „To se ale nedalo říct o některých oddílech, kterým otázky moc nesedly a musely žádat o radu.“ Při snaze o záchranu Říše Fantazie se táborníci vydali k tajemnému Sandonoriku, kde se nacházeli záhadné sochy. „Bylo tam patnáct soch, které dokážou zabít pohledem,“ řekla Gabča. „I přes ně jsme se nakonec dostali.“

Od záchrany Říše si děti odskočily na diskotéku. „Mnozí rodiče si myslí, jaké mají doma andílky, taneční večírek ale připomínal řádění divoké zvěře,“ usmála se vedoucí. Po tanečních kreacích nastaly ale opět povinnosti a zachránci se vydali do džungle. „Ta se také nachází v Říši fantazie,“ uvedl na pravou míru Tomáš. Problém odvážlivcům nastal v podobě malých opic. „Ty se na nás lepily a brzdily nás v našem cestování,“ dodal.

Děti si ale užívaly i volnějších chvilek, které vyplnily videostopem, kdy jim byly pouštěny různé ukázky a ony se je pokoušely identifikovat Nechyběly ani ´obyčejné´ hry, jakým jsou pexeso, fotbal nebo létací talíře.