Tam tak překonávají mnoho nástrah a úkolů, které na ně nedotčená země 'za velkou louží' přichystala. Redaktorům Chebského deníku se podařilo zachytit jeden běžný táborový den.

„Každé ráno je budíček v osm hodin a po něm následuje osobní hygiena, snídaně, úklid chatek a blízkého okolí," přiblížila ranní rutinu táborová vedoucí a spolutvůrkyně programu Lenka Píbilová.

Po těchto nutných krocích nastává to, na co se každý z táborníků těšil dopolední program s mnoha aktivitami a soutěžemi. „Všechny oddíly dostaly za úkol prozkoumat okolí," vyhrkl své dojmy táborník Ondra Hartl. „A do slepé mapky jsme museli zakreslit sedmnáct záchytných bodů kanadských měst. Jejich názvy byly rozesety různě po stromech, takže jsme museli pořádně hledat," zakončil.

A právě tato města musí táborníci spojit Pacifickou železnicí, jež je hlavním motivem tábora.

Po dopoledním programu, který si děti podle výrazů tváří užily, čekal táborníky oběd a zasloužený 'poledňák', po kterém následovala ještě svačinka a další očekávaná táborová hra válka barev. Další z táborníků Honza Čadek vysvětlil pravidla a cíl hry: „Každý tým si zvolil dva hráče, kteří se pomocí stříkaček snažili napadnout a namočit tričko svého soupeře. Uvnitř trička bylo totiž potravinářské barvivo, které se rozpustilo. Taky mne několikrát zasáhli," řekl s nadšením účastník tábora.

Poté následovala už několikátá svačina (redaktoři už ani nevěděli, kolikátá přesně), další oddílové blbnutí a večeře.

Poté následovala velká show, do které se zapojily všechny děti. Táborníci totiž hledali hvězdu při 'Kanada má talent'. Všichni do soutěže dali kousek sebe, a proto se bylo opravdu na co koukat. Nejlepší však může být jen jeden. Vítězkou se stala Klárka Brodinová se svým vystoupením.

„Jsem ráda, že jsem vyhrála. Chodím totiž na mažoretky, a tak jsem předvedla to nejlepší, co umím," řekla Klárka s nadšením z výhry.

Po soutěžních vystoupeních a zpívání u táboráku opět následovala nutná rutina večerní hygiena a večerka!

V dalších dnech děti například vyrazily na Ještěd či do libereckého IQ parku nebo plnily úkoly, za které dostaly různé ingredience, z nichž pak na ohni pekly 'kynuté hady' na klacku, či rýžovaly zlato.

Táborníci se nebavili pouze navzájem při 'Kanada má talent', ale pobavili je také vedoucí. Ti si zaimprovizovali při oblíbené Partičce.

„Na tomto táboře se mi moc líbí," potvrdila Natálka Slováková. „Určitě pojedu i příští rok. Všechno je tady super. Našla jsem si hodně nových kamarádů," zakončila.