VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tajemník uznal chybu. Školné si zaplatí sám

Cheb - Vlna nevole se v Chebu zvedla po odtajnění informace, že by město (daňoví poplatníci občané) mělo tajemníku Václavu Sýkorovi platit studium na soukromé vysoké škole.

21.11.2012
SDÍLEJ:

Václav Sýkora.Foto: Deník: Jan Buriánek

Ten tedy nejspíš po nátlaku veřejnosti vzal celou věc zpátky a vzdělávání si zaplatí ze svého.

Tajemník chebského městského úřadu měl přitom sám rozhodnout o proplacení školného ve výši 115 tisíc korun na soukromé vysoké škole, kde by se mu dostalo manažerského vzdělání.

Po zveřejnění této informace se mezi Chebany strhla vlna nevole a negativních ohlasů.

Například David Trávníček na Facebooku píše: „Měl by skončit, ale to se u nás zatím nenosí. Podle mne je to průšvih jako hrom."

Tajemník se den po zveřejnění informace o studiu za 'městské' vyjádřil, že si studium uhradí ze svého. „Od vedoucích úřadů i od dalších vedoucích úředníků je v poslední době, a musím říci, že oprávněně, požadováno řízení manažerským způsobem," uvedl Václav Sýkora. „Absolvování uceleného manažerského vzdělání jsem považoval a považuji nadále za potřebné pro mou práci. Při objednání studia jsem vůbec neuvažoval tak, že bych dělal něco nesprávného. Necítím potřebu se hájit, chci vysvětlit své důvody," řekl s tím, že pokud by měl příště dělat obdobné rozhodnutí, sháněl by pro něj předem podporu u starosty a v ostatních orgánech města v tom dnes prý vidí svou chybu, že takto neučinil, a pokračoval: „Z článku v novinách i z reakcí veřejnosti sleduji, že se mé rozhodnutí nesetkalo s pochopením. Ve studiu budu i nadále pokračovat za své prostředky a ve zbytku svého volného času," dodal Sýkora.

Toto prohlášení naopak občané Chebu přivítali. Libor Dušek z Chebu na Facebooku například píše: „Velice oceňuji přístup pana tajemníka! Pochopil podstatu problému, která nespočívá ve výši částky, ale v tom, že výběr školy a školného nebyl předložen ke schválení příslušným orgánům města. Kéž by si všichni takto uvědomovali, že nehospodaří se svým majetkem, ale s majetkem občanů města."

Autor: Martin Rejsek

21.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení