Leden

Tři králové na Chebsku vybrali o 40 tisíc korun víc než v roce 2008. V Chebu to bylo 133 817 korun, ve Františkových Lázních 20 550 korun, v Dolním Žandově 11 219 a v Lipové 3 987 korun.

Tragédií skončila dopravní nehoda tří aut na silnici I/6 poblíž Arnoltova na Sokolovsku. Způsobil ji třiapadesátiletý chebský zubař Jaroslav Révay. Policie nevylučuje, že autem zabil dva lidi v opilosti. Odmítl totiž dechovou zkoušku i odběr krve.

Charitní ubytovna Betlém v Chebu začala od ledna letošního roku poskytovat i služby azylového domu.

Únor

Pětičlenná výprava motoristických nadšenců z Chebska zdolala nástrahy několik tisíc kilometrů dlouhé trasy z Chebska do afrického Dakaru a v pořádku se vrátila domů. Na cestu se vydali 19. ledna a 1. února večer dorazili do afrického Dakaru po trase, kterou se jezdívala slavná rallye Paris – Dakar.

Nad Chebem se objevila záhadná světla. V posledních dvou letech se ale hojně vyskytují takzvané létající lampiony, které mohou jako podivná světla vypadat.

Březen

Celníci odhalili v Libé dílnu na výrobu padělků baterií Duracell. V budově bývalé prodejny, kterou prohledali, našli téměř 130 tisíc baterií.

Zemědělci z celé republiky a ze zahraničí se sešli v Praze. Uspořádali zde protestní pochod za vyšší výkupní ceny mléka. Pochodu se zúčastnili také zemědělci z Chebska.

Duben

Měsíc monitorovali pomocí kamerového systému plzeňští ochránci ptactva muže z Pelhřimova u Chebu, který nelegálně chytal do takzvaného jestřábího koše dravce a sovy. Místního myslivce a holubáře v jedné osobě nakonec přistihli přímo při činu s pastí v ruce.

Hořící pás lesa v Hrozňatově na Chebsku zaměstnal hasiče z poloviny chebského okresu a také dva sbory z Německa. Hořelo totiž těsně na hranicích.

Do výbavy dopravního inspektorátu v Chebu přibyl nový motocykl Yamaha v nových policejních barvách. Policisté tak dostali do ruky další zbraň proti pirátům silnic.

Květen

Dva policisté ze cizinecké policie se dočkali zadržení od Inspekce Ministerstva vnitra. Důvodem bylo přijímání úplatků.

Malé obce protestují proti daňové diskriminaci. Nápisy Daňově diskriminovaná obec se objevily například v Zádubu-Závišíně nebo Vojtanově.

Červen

Volby do Evropského parlamentu, které se uskutečnily první víkend v červnu, k urnám moc voličů nepřilákaly. Průměrně okolo dvaceti procent.

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu oslavila své sté výročí.

Červenec

S peticí Alkohol za volantem zabíjí v batohu vyrazil na koloběžce s motorem Miroslav Mondek z Chebu. Svou poutí okolo republiky chce poukázat na nedostatky českých zákonů a docílit jejich změny. Trasu dlouhou 1800 kilometrů hodlá zdolat v několika etapách.

Kostel sv. Jakuba většího v Pomezí nad Ohří se pyšní opravdovou raritou – nástěnnou malbou, která má v Čechách jen jedinou konkurenci. Pochází přibližně z 15. století. V některých místech se musejí restaurátoři poprat až se čtrnácti vrstvami další malby. Postupně je snímají skalpelem.

Srpen

Při zbraňové amnestii odevzdali lidé z Chebska 66 zbraní. Mezi nejzajímavější kousky patřily například pistole Mauser P08 nebo samopal MP40.

Muže, po kterém pátrali policisté z celé republiky, dopadli chebští strážníci. Hledaný se přitom vydával za policistu a právě se chystal pokutovat německého sexturistu.

Obřadní síň chebské radnice má nový nábytek, přišel na 880 tisíc korun.

Září

Mariánské Lázně navrhly, že by se odtrhly od Karlovarského kraje a přidaly se ke kraji Plzeňskému. Důvodem je prý to, že v současné době je město krajem opomíjené a nedostává dost peněz.

Kriminalisté z Chebu zaznamenali další úspěch v boji proti drogám. Na Ašsku zadrželi tři dealery pervitinu. Byl to již šestý případ odhalené varny na Chebsku.

Říjen

Chebští kriminalisté v Aši zajistili dvě hydroponní pěstírny konopí. Kromě toho si s sebou odvezli dva podezřelé z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Zajistili celkem 1563 asi metrových vzrostlých sazenic konopí a asi čtyři až pět kilo sušené rostliny připravené a určené k prodeji.

Po pátém místě z mistrovství Evropy v kulturistice žen z loňského roku dosáhla Jana Stöckelová ze Sportcentra Cheb dalšího vynikajícího úspěchu. V italském Comu skončila mezi ženami v kategorii nad 55 kg na světovém šampionátu pátá.

Listopad

V jedné z heren na Chebsku našli policisté obyvatele Vietnamu, který se jim pokoušel ukrýt i s pervitinem, jenž měl u sebe. Celkem to bylo 11 sáčků, které schovával v krabičkách od cigaret.

Přes 500 rostlin konopí skrýval rodinný dům v Luční ulici v Chebu – Hradišti. Na to, že budova slouží také jako hydroponní pěstírna marihuany, přišli chebští kriminalisté vlastním šetřením.

Celou republiku zasáhla vlna prasečí chřipky. Měla v Karlovarském kraji pět obětí a vyžádala si zavření většiny základních i středních škol.

Prosinec

Dva Vietnamci, pětadvacetiletý a sedmadvacetiletý, si pořídili v panelovém domě na sídlišti ve Františkových Lázních hydroponií pěstírnu konopí. Na jejich počínání jim ale přišli kriminalisté. Policisté zajistili 122 vzrostlých rostlin a zařízení sloužící k jejich pěstování.

U chebského Kauflandu někdo odložil krabici se sedmi štěňaty, která byla stará asi pět týdnů.

Titul Gentleman silnic poprvé na Chebsku získal Martin Brož. Pomohl sanitce, která na Ašsku uvízla v bahně.