Jeho největším úspěchem s reprezentací je druhé místo na Euru 96. Působil také v zahraničí, například ve Švédsku, na Kypru či v Gruzii, kde získal v roce 2008 s klubem FC Dinamo Tbilisi po třech letech mistrovský titul. Roku 2007 získal Cenu Václava Jíry.

V současnosti provozuje ve Františkových Lázních Sanatorium Mariot. Jeho jméno vybral podle hotelu, kde bydlela fotbalová reprezentace během Eura 1996 v Anglii. A místní si ho pamatují zejména z působení u Rudé hvězdy Cheb. Řeč je samozřejmě o Dušanu Uhrinovi starším, který se stal františkolázeňským patriotem a ochotně svolil, že bude pro Chebský deník stručně hodnotit některá utkání na fotbalovém šampionátu v Brazílii.

A co říká Dušan Uhrin na střelecký souboj dvou hvězd z Latinské Ameriky (doposud čtyřgólové) Lionela Messiho z Argentiny a domácího borce Neymara? „Oba jsou výborní.

A právě myslím, že v jejich Barceloně jim to stoprocentně nevychází, když oba pracují na hrotu. Asi bych navrhoval Messiho jako ´podhroťáka´ a Neymara na špici. To by podle mne mohlo skvěle fungovat. Myslím si to zejména po zápase Argentinců s Nigérií, kde právě argentinský štírek exceloval na pozici pod hrotem. Byl to vůbec krásný mač. Bylo patrné, že Argentina oslabila ihned, jak Messi vystřídal."

Dušan Uhrin se také vyjádřil ke ´kousacímu´ extempore ´kanibala´ Suáreze. „Jeho úlety jsou vážně odsouzeníhodné. Zejména když se jeho kousací útok na protihráče odehrál už potřetí. Ovšem i já ze své trenérské praxe pamatuji podobný průšvih. Někdy okolo roku 1980, když jsem trénoval Spartu, tak při vypjatém utkání s Baníkem Ostrava došlo k podobnému incidentu. Tehdejšího ´baníkovce´, skvělého hlavičkáře Rosťu Vojáčka při rozích Baníku hlídal náš hráč Milan Vdovjak. A ten s ním bojoval všemi možnými i nemožnými způsoby. A dokonce Rosťu také pokousal. Tehdy se to také propíralo," usmíval se trenér hoteliér Dušan Uhrin.