Hned dva tituly mistrů České republiky v České polce přivezli mladí chebští tanečníci. Ve vyšší dětské kategorii se prosadil taneční pár Tomáš Hoang Khai se Saskií Vaňousovou. Zeptali jsme se jich na jejich pocity.

Sašo, prý jste tančila se zlomeným palcem?
Ano a měla jsem sádru a myslela jsem, že tato nevýhoda ovlivní výsledek. I když ve skrytu duše jsem pořád v dobrý výsledek věřila. Když jsme postoupili do finále, tak jsme do toho dali s Tomášem všechno.

A jak jste se cítili při vyhlašování výsledků?
Do poslední chvíle jsme nevěděli, jak na tom jsme. Porota hlasovala tajně. Když začali vyhlašovat výsledky od šestého místa a vyhlásili 4.místo a my jsme to nebyli, už jsme skákali radostí, že stojíme na stupních vítězů. A když vyhlásili místo druhé a byli to tanečníci z Prahy, tak nás zachvátila obrovská radost, objímali jsme se a slzičky dojetí se nám vedraly do očí. Když nám hráli hymnu, přiznali se k slzám i rodiče.

Co je vaším největším koníčkem?Samozřejmě tancování. A hrozně zbožňuji koně. Ale jsem alergická a tak je ráda maluji, sbírám jejich fotky a obrázky. Mám nádhernou knížku ´Můj rok s koňmi´, kterou napsal Václav Vydra. A mám ji přímo od něj podepsanou. Zbožňuji totiž i herce Václava Vydru. Podpis mi zajistila profesionální tanečnice Petra Kostovčíková, která už dlouho kamarádí s naším trenérem Vladimírem Hánou a jezdí také do Chebu. Petra je perfektní a všichni v chebské taneční škole jí zbožňujeme.

Tomáši, jak jste vy prožíval titul mistrů republiky?Úplně stejně jako Saša, skákal jsem radostí a ani nevím jak vysoko. Byl jsem velice šťastný. Za výsledek musíme poděkovat trenérovi Vladimíru Hánovi a učitelce tance Lence Kalašové. Bez nich bychom na titul nedosáhli

Tomáši a jaké koníčky máte vy?Mým jediným a největším koníčkem je tanec. Někteří kluci si myslí, že je to jen pro holky. Ale jsou na velkém omylu. Měli by si někdy vyzkoušet taneční sport. Začali by všichni do jednoho mluvit jinak. V Chebu mají všichni tu největší příležitost. A navíc za poslední rok všichni mohli nahlédnout do tajů tohoto sportu i v televizi. Hlavně při nejsledovanějším programu dob ´StarDance´. Náš taneční sport šel ve sledovanosti velice vysoko.

A co škola? Neděláte to na její
úkor?
Já si myslím že se neučím tak špatně. Saša je sice lepší, ale mám jedničky a dvojky. Jen fyzika mi moc nejde. Samozřejmě se pokusím o zlepšení.

Které jídlo máte nejraději?
Kuře na paprice, to je pro mne ta největší pochoutka. Ale velice mi chutná česká kuchyně. Je to spousty jídel, která jsou dobrá.

Jak hodnotili váš úspěch v tanečním klubu?Pan Hána moc své city najevo nedává. To Lenka Kalašová naopak z výsledků přímo zářila. Pan Hána byl ale moc spokojený. Všechny tanečníky i jejich rodiče pozval do taneční školy na velkou oslavu. Rychlé špunty se otevíraly jak na běžícím pásu.