Milovníci tance z chebského regionu mohou zpozornět. Blíží se jejich velká akce, Mezinárodní taneční soutěž Gand Prix Cheb. Deník hovořil s duchovním otcem této soutěže Vladimírem Hánou.

Po Chebu se již hovoří o vaší velké taneční akci. Přiblížíte, kolikátý ročník mezinárodní taneční soutěže Grand Prix vlastně pořádáte?

Pořádám 18-tý ročník této mezinárodní akce. Letos se bude opět konat v chebské sportovní hale, a to 30. října. Začátek soutěže je již ve 13 hodin, kdy hosté mohou vidět všechny přihlášené taneční páry. Večerní galaprogram začíná v 18. 45 hodin. Zde už půjde o semifinále a finále jak ve standardních, tak i v latinskoamerických tancích. A také určitě zaujmou ukázky a formace různých mistrů. Nebudou chybět ani exhibice dětských tanečních párů z chebské taneční školy.

Na co se mohou milovníci tance nejvíce těšit?

Ve večerním galaprogramu uvidí semifinále a finále jak ve standardních tak i v latinskoamerických tancích a rovněž ukázky a formace různých mistrů. Jistě se také mají těšit na humorné vystoupení skupiny z Chomutova, která je již v Chebu známá a má vždy velký ohlas.

Prozradíte, jaká bude letos mezinárodní účast?

Letos už jsou přihlášeny taneční páry ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa a samozřejmě z České republiky. Nebudou chybět ani domácí taneční páry jak velmi zkušené, tak i úplní nováčci v této soutěžní kategorii, kteří teprve začnou sbírat mezinárodní zkušenosti.

A letošní největší tahák..?

Nechtěl bych vše prozrazovat dopředu, aby bylo také nějaké překvapení, ale něco prozradím. Určitě přijede do Chebu ve standardních tancích německý taneční pár původem z Bulharska a ten by podle mezinárodních výsledků měl jistě zasáhnout do finálových umístění. Určitě se představí i mistři Evropy v Showtancích a skupina ´PRDI´ z Chomutova.

Jak je složité komunikovat se zahraničními výpravami?

No, nejvíce osobních styků eviduji s trenéry nebo vedoucími klubů z Evropy. Ale všichni se musí pozvat přes náš svaz tanečního sportu. A tam nemám žádné problémy. Naopak. Svaz tanečního sportu mi vychází vždy vstříct a okamžitě vše zajistí na příslušných tanečních svazech v zahraničí. Našemu Českému svazu tanečního sportu jistě patří za tuto manažerskou činnost velké poděkování.

Projevila se současná ekonomická krize na shánění partnerů pro Grand Prix Cheb?

Samozřejmě, že se projevila. Některé firmy, které vždy přispěly velkou částkou, prostě ani neexistují. A jiné nemohou sponzorovat, když mají existenční problém. Ale zase naopak jsou takové , které nemají zisky jako roky před tím a přesto se samy ozvou, že chtějí jako jiné roky na tuto prestižní soutěž přispět. Těmto firmám a podnikům totiž záleží na kulturním a sportovním dění v Chebu a chtějí zde tyto aktivity podporovat. Ale musím přiznat, že je to v současné situaci velice těžké.