Přes tři stovky tanečníků zavítaly v sobotu do chebského Produkčního centra Kamenná. Konala se zde totiž Otevřená republiková soutěž tanečních formací neboli předtančení. Podívat se sem přišlo několik stovek návštěvníků.

„Soutěžili zde děti a junioři,“ řekl organizátor akce Vladimír Hána. „Celá akce byla podpořena městem Cheb,“ doplnil. Na parketě se tu sešli tanečníci například z Plzně, Kaznějova nebo Staré role. Nechyběli zde však ani děti a junioři z Chebu a Mariánských Lázní. „Soutěžící byli rozděleni do několika kategorií,“ upřesnil Vladimír Hána. Návštěvníci tak mohli spatřit formace plesové, show, diskotékové, parketové nebo i street dance.

Všem přítomným se tance velice líbily. „Je tu nádherná atmosféra, skvělá hudba a ještě lepší děti,“ řekla čtyřicetiletá Jana z Chebu. „Celá akce je jedna velká show,“ doplnila.

Se svými dojmy se pochlubili i samotní tanečníci. „Tancovalo se mi velice dobře,“ pověděl sedmiletý Tomáš z Chebu. „Na tento den jsem se připravoval asi půl roku,“ doplnil. „Soutěžilo se mi tady dnes krásně,“ pochlubila se jedna z tanečnic, Eliška Vybíralová z Plzně. „Na tuto akci jsem se připravovala přibližně dva měsíce,“ doplnila.

Letos poprvé v Chebu obdrželi ceny i samotní choreografové, kteří s tanečníky cvičili. „U nás je to úplná novinka, zatím jsem neslyšel, aby někde jinde dostávali medaile i choreografové,“ řekl s úsměvem Vladimír Hána. „Všichni z toho byli velice překvapeni,“ doplnil Hána.