Skvělým způsobem reprezentovali nejen svůj klub ATK Standard Cheb, ale také celý region, dva mladí chebští tanečníci - jedenáctiletí Magdaléna Hanušová a Nicolas Tůma.
V České Lípě se ve své kategorii stali mistry republiky v ´České polce´. S talentovanými tanečníky jsme hovořili nejen o tomto úspěchu.

V České Lípě jste společně neexcelovali ´pouze´ v ´České polce´….
Magdaléna: Kromě vítězství v ´České polce´ jsme také vybojovali třetí místo ve formacích.
Nicolas: Je to tak a mohu jen dodat, že jsme z tohoto úspěchu moc potěšeni.

Pokud vím, Nicolas už úspěchy na republice zažil?Nicolas: Už poněkolikáté jsem z ´kraje´ v této kategorii postoupil na mistrovství České republiky. Loni s předchozí partnerkou jsme například byli čtvrtí. Rok před tím jsme obsadili druhé místo.

Prozraďte, po kom myslíte, že jste zdědili talent na tancování?Magdaléna: Můj děda Jiří Matějovič rovněž dobře tancoval. Tak asi po něm.
Nicolas: Já jdu pravděpodobně ve stopách pradědy Bohumila Tůmy. Ten také klub ATK Standard zakládal. Děda byl také považovaný za skvělého tanečníka.

Jaké máte plány do budoucna?Magdaléna: Tancování bych se chtěla věnovat opravdu dlouho, a na té správné úrovni. Ráda bych ho dělala až do dospělosti a někam ´bych to chtěla dotáhnout´.
Nicolas: Já bych se po partnerce jen opakoval. Také hraji fotbal a tam bych rovněž rád uspěl.

Nejsou vaše skvělé taneční výkony na úkor školy?Magdaléna: Určitě ne! Nyní jsem byla z páté třídy přijatá na víceleté gymnázium. Učení mi jde. Mám samé jedničky. Těším se na nové kamarády, ale ne tolik už na školní povinnosti.
Nicolas: Já taky nemám problémy. Udělal jsem přijímačky na sportovní školu.

Před námi jsou tolik očekávané prázdniny…Magdaléna: Pojedu asi na tři tábory. Také se zúčastním toho ´tanečního´ na Sorkově.
Nicolas: Asi se s rodinou vydáme za příbuznými do Anglie. Možná i do Španělska a určitě se chystám i na taneční tábor pořádaný mistrem Vladimírem Hánou.