VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Technopark bude pokračovat jen s krajem

Velká Hleďsebe – Výstavba Vědeckotechnického parku ve Velké Hleďsebi bude pokračovat jen v případě, že do projektu vstoupí Karlovarský kraj

17.3.2011
SDÍLEJ:

O TECHNOPARKU ve Velké Hleďsebi jednali zástupci obce, vedení kraje i potencionální partneři. Foto: Foto: Karlovarský kraj

„Z obecního rozpočtu nejsme schopni provoz parku financovat,“ odůvodnil stanovisko obecního zastupitelstva tamní starosta Vítězslav Padevět.

Proto se zástupci společnosti Klimentovská a.s. společně s vedením kraje a potencionálními partnery sešli v Karlových Varech. „Musím říct, že mě stanovisko přítomných potěšilo. Na Karlovarsku žádný takový Technopark park není a mnozí by ho uvítali,“ uvedl Padevět. Problém je ale ve velkých provozních nákladech.

„Roční náklady by se měly pohybovat kolem deseti milionů.“ V době, kdy se začalo o výstavbě technoparku mluvit poprvé, se hovořilo o tom, že by časem mohl park vydělávat. „Podle mého vydělá sám na sebe. Dlouhou dobu bude ale dotovaný.“ Technopark Klimentov by se měl orientovat na nanotechnologie.

„To je velmi široká oblast, která zažívá boom. Chybí ale možnost ověření výsledků výzkumu na zařízeních blízkých průmyslové výrobě,“ uvedl koordinátor vědeckotechnické rady technoparku Pavel Šefl. Projekt je rozdělen do tří etap. „V první části vznikne středisko sdílených služeb, kde bude potřebné zázemí pro pracovníky i podnikatele, dále špičková laboratoř, jejíž vybavení navrhovali odborníci, a podnikatelský inkubátor,“ sdělil na schůzce generální ředitel Klimentovské a.s., společnosti, kterou obec zřídila právě kvůli technoparku, Jan Novotný.

Bývalá kasárna získala obec bezúplatným převodem v roce 2004 a vzápětí se začal připravovat záměr revitalizace. Hlavním cílem je přilákat do kraje vysokoškolsky vzdělané odborníky, kteří hledají uplatnění jinde. Projekt už vyšel zhruba na deset milionů korun. Společnost získala dotaci z Operačního programu Prosperita ve výši tři sta milionů korun. Pokud kraj do projektu nevstoupí, projekt obec ukončí. „Pozemky bychom poté začali nabízet k prodeji jako nemovitosti,“ dodal starosta.

Autor: Jana Bežáková

17.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení