Několik úseků cyklostezek už mají cyklisté k dispozici v Chebu. A další se připravují. V letošním roce se bude stavět cyklostezka na břehu řeky Ohře pod sídlištěm Zlatý Vrch.

„Jezdit po těch kouscích je zatím docela komplikované. Největší problémy vidím na kruhovém objezdu u Tesca, kde ještě není cyklostezka hotová,“ postěžoval si chebský cyklista Jaroslav Černý. Na dokončení všechny cyklostezek ve městě a jejich napojení na páteřní cyklostezku Karlovarského kraje si bude ale muset ještě chvíli počkat. Konkrétní termín ale zatím nikdo nedokázal určit.

„Cyklostezky stavíme postupně. Většinou zároveň s rekonstrukcí lokality, kterou cyklostezky povedou,“ poznamenal chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Zároveň s cyklostezkami se snažíme postavit i chodníky pro pěší nebo veřejné osvětlení,“ dodal.
Chebská radnice už od roku 2001 investovala do cyklotras přes 40 milionů korun.

Další velkou investicí bude přeměna bývalé železniční trati z Chebu do Slapan a dále do Německa na novou cyklostezku. Jedna její část už je v provozu a lidé si ji nemohou vynachválit. „Je to pohodlná jízda,“ potvrdil cyklista Jaroslav Černý.
Její další část bude stát zhruba 18 milionů korun. Cheb ji chce vybudovat za peníze z dotací. Směrem do vnitrozemí budou cykloturisté za několik let moci využívat páteřní cyklostezku okolo Ohře, která vzniká pod patronací Karlovarského kraje. Její délka bude 110 kilometrů.