Výtečnou reklamu udělali Chebu vietnamští tenisté. Ti, jak jme už informovali, uspěli na osmém ročníku mezinárodního tenisového turnaje Vietnamců, nazvaném ´Zlatá raketa – Praha 2007´. V konkurenci 209ti Vietnamců z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Ukrajiny, Anglie i Vietnamu, získali zlato ve čtyřhře mužů Chebané Bui Qui Thanh a Nguyen Thanh Son (zvaný Sony) a ve čtyřhře seniorů nad 45 let vyhráli Vu Xuan Phuong a Dang The Thanh také z Chebu. Devětatřicetiletý, usměvavý sportovec ´Sony´, který provozuje sportovní bar v chebské Písečné ulici, naši žádost o rozhovor neodmítl.
Prozradíte, jak vysoko řadíte zlato ve čtyřhře ze ´Zlaté rakety – Praha 2007´?
Už jsem sice vybojoval různá tenisová vítězství, ale úspěch z turnaje v pražských Průhonicích řadím nejvýše. Letos se na turnaji sešla obrovská konkurence! Byli zde nejlepší vietnamští tenisté z Evropy.
Kolik let děláte tenis aktivně?Zase příliš dlouho ne. Asi tak deset let.
Jaký máte tenisový vzor?Hodně se mi líbí Roger Federer.
Žijete v Čechách už dlouho?
Jsem tu už asi dvacet let. Začínal jsem však jako učeň v průmyslovém podniku na Slovensku.
Máte šanci pochválit trenéra, který vás na turnaj připravil…Většinou se připravuji sám, ale mám kamaráda tenistu Karla Luhana z Mariánských Lázní, který je asi do sedmdesátého místa na žebříčku hráčů v ČR. Ten mi častokráte radí.
Co říkáte na názor mnohých Chebanů, že Vietnamci, to jsou jen ´černé´ obchody s mnohdy nekvalitním zbožím.Myslím si, že to není o národnosti. V každé komunitě se prostě najdou dobří i špatní lidé. S kamarády se snažíme, aby na nás ostatní nahlíželi trochu lépe. Právě i ten tenisový úspěch může nám a vlastně i Chebu pomoci. Třeba, když si na zápasech fandíme tak většinou stejně křičíme ´Cheb do toho´, ne třeba Sony ´do toho´. Jsme na naše město hrdí. Když se řekne tenis Vietnamců v České republice, vždy každý zmíní Cheb. Jsme totiž lepší i než naši konkurenti z Prahy.