VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Termín na přiznání k dani z nemovitosti se blíží

Chebsko - Úřední doba bude prodloužená i na finančních úřadech na Chebsku. 

23.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Archiv

U telefonu Čestmír Kubera, ředitel Finančního úřadu pro Karlovarský kraj: 

Kolik času mají ještě občané na přiznání k dani z nemovitostí? A budou kvůli tomu na finančních úřadech prodloužené úřední doby?

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí končí letos v pátek 31. ledna 2014. Územní pracoviště Finančního úřadu pro Karlovarský kraj za tím účelem prodlužují v posledním týdnu ledna svou úřední dobu, a to v Karlových Varech, Sokolově a Chebu v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin, v pátek do 17 hodin. Na územních pracovištích v Mariánských Lázních, Ostrově, Kraslicích a v Aši bude úřední doba v úterý, ve čtvrtek i v pátek mimořádně zabezpečována od 8 do 14 hodin. Úřední hodiny v pondělí i ve středu zůstávají zachovány jednotně od 8:00 do 17 hodin.

Povinnost podání přiznání se nevztahuje na všechny poplatníky, některé změny však přinesla novelizace zákona s účinností pro letošní rok. Dotýká se převážně podnikatelských subjektů v případě plošných staveb nově specifikovaných v příloze zákona, změnou zápočtu dalších nadzemních podlaží, která může vést ke snížení dosavadní daňové povinnosti nebo novým zdaněním pozemků pro výstavbu vodáren, kanalizací, úpraven vody nebo pro veřejnou dopravu. Občanů se spíše významněji dotkne povinnost přiznávat pozemky pod bytovými domy, přestože nejsou vlastníky žádné bytové jednotky v daném domě. Naopak, povinnost podat daňové přiznání nemají vlastníci bytových jednotek, jejichž součástí je i pozemek pod stavbou, přestože se jejich daňová povinnost poněkud zvýší v důsledku změny způsobu jejího výpočtu – mírným navýšením koeficientu základu daně. Tradičně pak daňová přiznání nepodávají vesměs poplatníci, u kterých v roce 2013 nedošlo ke změně rozsahu jejich vlastnictví. Přepočet a vyměření takovýchto povinností zabezpečí správci daně z úřední povinnosti. Bližší informace k rozsahu změn zákona i povinností spojených s podáním přiznání lze získat na internetových stránkách www.financnisprava.cz.

Daňové přiznání lze mimo pracoviště finančních úřadů účinně podat také prostřednictvím nebo s využitím daňového portálu dostupného z internetových stránek finanční správy, a to s výhodou použití jeho interaktivního formuláře, který disponuje všemi potřebnými a aktualizovanými parametry, jako jsou sazby, průměrné ceny půdy nebo koeficienty.

Pro zaplacení daně z nemovitých věcí zůstává zachován termín do konce května 2014, kdy daňová správa bude s předstihem distribuovat i příslušné poštovní složenky.

Autor: Václava Simeonová

23.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení