Pohodlnější, moderní, bezbariérový. Přesně takový by měl být nový dopravní terminál, který se začne stavět v polovině srpna na místě chebského autobusového nádraží.

Kdo by se za rok proletěl nad místem, kde teď autobusy stojí, měl by vidět šestiúhelníkovou budovu. V té se bude nacházet zázemí pro zaměstnance, ale také třeba infocentrum pro cestující. Využít by se k tomu prý mělo moderních informačních systémů, které budou informovat o odjezdech autobusů. Jednotlivá stanoviště by měla být kolem dokola.

Jeden z dalších příjemných rozdílů bude poznat při dešti. Díky přístřeškům se lidé dostanou do budovy vlakového nádraží suší.

Komplikace však čekají nadcházejících dvanáct měsíců všechny, kdo byli zvyklí u nádraží parkovat. „Zastávky pro MHD budou přemístěny na stávající parkoviště osobních automobilů před nádražní budovou, zastávky linkových autobusů budou přemístěny na stá

vající podélné parkovací stání v ulici Žižkova,“ uvedla Pavla Brabencová z Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje.

Stavba dopravního terminálu by měla přijít na 117 milionů korun. „Patnáct procent zaplatí město,“ podotkl chebský místostarosta Vladimír Hartmann. Podstatná část financí půjde z dotací.

Autobusové nádraží se příliš nezměnilo od roku 1966.

„Studie na rekonstrukci autobusového nádraží pod názvem Dopravní terminál v Chebu byla zpracována již v roce 2007,“ uvedl již dříve Tomáše Ivanič z chebského městského úřadu.

„Zastupitelstvo města pak na svém zasedání v listopadu 2007 odsouhlasilo vypracování projektové dokumentace stavby podle navrhované varianty C. Tím se určila budoucí podoba terminálu, jehož charakteristickým znakem bude centrální vícefunkční budova ve tvaru hexagonály – šestiúhelníku.“