Testování na HIV se vrací na chebskou hygienickou stanici. Zájemcům zde budou dveře otevřené každé první pondělí v měsíci.

S nápadem rozšířit testovací místa přišlo občanské sdružení Kotec. S jeho pomocí se na chebské hygienické stanici testovalo již v prosinci u příležitosti světového dne proti AIDS. „Je lepší, když mají lidé na výběr, kam jít,“ potvrdila Jaroslava Hrabáková z chebské hygienické stanice.

Screeningové testy, jejichž výsledky jsou známé do pěti minut, budou na chebské hygienické stanici připravené poprvé 1. února, a to od 9 do 17 hodin. Pak každé první pondělí v měsíci. Sdružení Kotec zase testuje každé pondělí od 16 do 17 hodin.

Odběry jsou na obou místech bezplatné a anonymní. Sdružení v Chebu provádí testy pravidelně, a třeba v minulém roce nemuseli jeho pracovníci řešit žádný pozitivní výsledek. Kolik lidí do jeho sídla týdně přijde, se ale různí. Petra Vorlová, kontaktní a poradenský pracovník sdružení, vysvětlila, že se počet zájemců zvedl například po medializaci chebského případu pozitivní prostitutky.