Zajistit hladký chod samotné výuky problém nebyl. Komplikované bylo vyřešit setkávání dětí v družině. Školy si však poradily. Ředitelka chodovské základní školy J. A. Komenského Iva Šípová říká, že jim v družině budou pomáhat také asistenti pedagogů.

„Pomohou ráno a odpoledne v družinách, tak aby byla dodržena vládní nařízení. Rozdělíme tedy děti do několika oddělení, kde pomůže pětice asistentů. Kdybychom je neměli, tak nevím, jak bychom to zvládali,“ tvrdí. Zároveň připomíná, že dětem bude k dispozici i školní jídelna.

Stejně hovoří i ředitel kraslické základní školy v Dukelské ulici Jan Kuzebauch.

„Na návrat dětí do školy jsme připraveni. Jediným problémem byla družina, kde jsou děti běžně dohromady spolu, což nyní nelze. Využijeme tedy asistentky pedagoga, které budou v družinách držet dozor. Prvňáčkům jsme mírně upravili rozvrh, tak aby neměli hudební výchovu a tělocvik. Také jsme upravili hodiny tak, aby se s druháky nepotkávali na obědě,“ řekl Kuzebauch.

Změny jsou i v mateřských školách. Budou nově k dispozici i pro děti zaměstnanců z úřadů práce a správ sociálního zabezpečení.