Tou první je kamenná rozhledna na Krásenském vrchu. Slavnostně byla otevřena 23. června 1935, tedy před 85 lety. Na stavbu bylo použito téměř devatenáct tisíc tun kamene a v době krize ji vystavili nezaměstnaní, kterým tak obec chtěla pomoci v nelehké situaci. Turistům sloužila ještě po válce, ale pak začala chátrat a úplné rekonstrukce se dočkala až v roce 1997. Rozhledna svým tvarem připomíná Babylonskou věž a na vrchol vede sto dvacet schodů.

V sousedství krásenské rozhledny vede takzvaná Dlouhá stoka, která dříve vodou zásobovala různé provozy cínových dolů v okolí Horního Slavkova a byla využívána k plavení dřeva. Na stoce dlouhé dvacet dva kilometrů bylo vybudováno celkem 35 jedinečných mostů a 13 stavidel pro rozvod k dalším náhonům během trasy.

Zdroj: Youtube
Prohlédněte si historické snímky města Aše.
Takhle se žilo v Aši. Podívejte se na unikátní galerii z kulturního dění

Druhou dnes navštívenou rozhlednou je věž na vrchu Krudum. Oproti staré kamenné krásenské je tato z ocele a otevřená byla roku 2008. Na místě dnešní rozhledny ale stála od roku 1932 kamenná hranolová rozhledna. Po roce 1945 ji ale čekala zkáza. Postupně chátrala a už polorozbořenou ji převzal Státní statek Rovná, který rozhlednu v roce 1981 nechal srovnat se zemí. Na původním místě zbyla jen hromada kamení.

Zajímavostí té současné ocelové věže je, že nejde o vysílač, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale o stanici ke kontrole využívání rádiových kmitočtů – “Automatizovaný systém monitorování kmitočtového spektra“.

Z obou rozhleden je krásný výhled na Slavkovský les, hřebeny Krušných Hor a na Doupovské hory.