Karlovarsko:

V divadle se představí vítězové 57. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka
Kdy: pátek 10. listopadu, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, Karlovarské městské divadlo
Za kolik: od 120 do 590 korun
Proč přijít: Operní galakoncert vítězů a laureátů 57. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka spojený s udílením cen. Uslyšíte nejnovější naděje ve zpěvu vážné hudby.

Aleš Brichta vystoupí v lidovém domě
Kdy: pátek 10. listopadu, od 20 hodin
Kde: Karlovy Vary, lidový dům
Za kolik: předprodej 550 korun, na místě 600 korun
Proč přijít: Český metalový zpěvák, textař, skladatel, autor výtvarných návrhů a zakládající člen a kdysi vůdčí osobnost legendární české thrash metalové skupiny Arakain Aleš Bricha oslaví v Karlových Varech 40 let na scéně. Jeho hosty budou Alkehol & Hattrick.

OstroFcon představí svět Dračího doupěte
Kdy: pátek 10. a sobota 11. listopadu, v pátek od 10 hodin, v sobotu od 13. hodin
Kde: Ostrov, dům kultury
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Festival OstroFcon letos přináší obrovský svět Dračího doupěte. Těšit se tak můžete na workshopy spojené s tvorbou figurek a terénů pro deskové hry na hrdiny. Zahrát si můžete, i když hraní Dračího doupěte neovládáte. Součástí jsou přednášky o 3D tisku, nebo jak si z běžných věcí vyrobit krásný terén Organizátoři také připravují unikátní mobilní festivalovou hru, kde si za plnění úkolů můžete vylepšovat svou postavičku a na konci festivalu zjistíte, zda jako armáda dobrodruhů porazíte zlo, které číhá v již zmíněných příbězích. K tomu všemu budete mít možnost zahrát si v malé počítačové herně nebo si vyzkoušet své schopnosti s mečem a lukem ve virtuální realitě. Písničkový a taneční pořad pro nejmenší i větší diváky.

Karlovarská bluesrocková skupina Blue Condition se loučí
Kdy: sobota 11. listopadu, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, kino Drahomíra
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Good Bye Blue Condition je název koncertu na rozloučenou, kterým 11. listopadu v sále Kina Drahomíra ukončí svou existenci karlovarská bluesrocková skupina Blue Condition. Vznikla v roce 1997 a pravidelně vystupovala v mnoha rockových i jazzových klubech a na jazzových festivalech. V začátcích repertoár vycházel především z chicagského blues, postupně se v něm objevily i jazzové standardy hrané s rockovým drajvem. Na koncert si kapela přizve řadu hostů, kteří v minulosti se skupinou působili.

Sokolovsko:

Loket ovládnou Svatomartinské slavnosti
Kdy: sobota 11. a neděle 12. listopadu, od 10 hodin
Kde: Loket, hrad
Za kolik: vstupné 145 korun, snížené 120 korun
Proč přijít: Po oba dva dny bude na hradě od 10 do 17 hodin k zakoupení svatomartinské pohoštění, které zahrnuje husy, kachny, rohlíčky, koláče a víno za doprovodu řemeslného trhu a bohatého kulturního programu. Hradem pro nejmenší povede dětská stezka, po jejímž splnění každý účastník obdrží odměnu, dále bude připraven každý den dětský kulturní program v podobě tematických Svatomartinských pohádek. O hudební program se postará kapela FŠEHOCHUŤ a její hosté z DDM Karlovy Vary s pestrým multižánrovým vystoupením. A samozřejmostí budou dětské dílny, při kterých si v sobotu každý malý návštěvník vyrobí vlastní lampion (doporučujeme donést tyčku a svíčku či drátek na baterky na lampion), s tím je pak možno zapojit se do lampionového průvodu městem od 17. 30 hodin, v neděli si pak dítka vyrobí svícen, díky němuž rozzáří v podhradí hradní hvězdu. Na závěr obou těchto akcí pak proběhne ohňová show na parkovišti pod hradem.

Tlapková patrola pobaví v Sokolově
Kdy: neděle 12. listopadu, od 15.30 hodin
Kde: Sokolov městský dům kultury
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Taneční program, hudba z pohádek, malování na obličej a hned několik pohádkových postaviček pobaví hlavně malé diváky. Připraveno je i focení s maskoty.

Chebsko:

Tři sestry & Horkýže Slíže zahrají v Chebu
Kdy: pátek 10. listopadu, od 19.30 hodin
Kde: Cheb, Sportovní hala Lokomotiva D-PRODUKT ARÉNA
Za kolik: 750 korun
Proč přijít: Oblíbené kapely Tři sestry & Horkýže Slíže to rozjedou ve velkém stylu v rámci turné nazvaného Bratia a Sestry tour 2023 ve sportovní hale v Chebu.

Zimní sezónu zahájí příjezd svatého Martina
Kdy: sobota 11. listopadu, od 10 hodin
Kde: Františkovy Lázně, centrum města
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Letošní zimní sezónu ve Františkových Lázních opět zahájí příjezd sv. Martina na bílém koni. Pojede se svou družinou od hotelu Metropol přes Národní třídu ke Dvoraně Glauberových pramenů. Součástí akce bude ochutnávka Svatomartinského vína, cimbálová muzika a další.
Podrobný program:
Dvorana Glauberových pramenů:
10.00 - 12.00 hodin cimbálová kapela
11.11 hodin – příjezd sv. Martina, zahájení zimní lázeňské sezóny, otevření svatomartinského vína
13.00 - 16.00 hodin cimbálová kapela
16.30 - 20.00 hodin Galiany Gypsy Jazz