Obec Nový Kostel i její přilehlé části o sobě dávají dost vědět. Tamní starosta Ota Teuber nyní uspěl v rámci krajského kola soutěže o titul Vesnice roku 2010 jako Osobnost Karlovarského kraje a také obdržel ocenění za dokumentaci dění v obci. Navíc Certifikát Hospůdka roku přebírali v pátek v podvečer také provozovatelé hotelu U Špejcharu v Kopanině u Nového Kostela.

V tomto klání, ve kterém čtenáři Deníku projevují sympatie restauracím ze svého okolí, dominovali právě gastronomičtí reprezentanti z Kopaniny. Získali totiž obdivuhodných 994 platných hlasovacích lístků.

„Jsme na tento úspěch nesmírně pyšní,“ usmívala se partnerka provozovatele hotelu Němka Bianca Landwehrová. „Cítíme to jako ocenění naší práce a potvrzení zásady, že host je vždy na prvním místě. Certifikát vystavíme na čestném místě v restauraci,“ dodala skvělou češtinou.

Podle starosty Teubera je jasné, že si takových nadšenců, jako jsou ti z hotelu U Špejcharu, musí vážit. „Každému bych přál právě takového podnikatele, který obsluhuje s úsměvem a s kvalitou. Pevně jim držím palce i do dalších let.“

Jaroslav Hamouz z Kaceřova rovněž odevzdal hlas zařízení v Kopanině, a navíc byl vylosován jako výherce ocenění Deníkem. „U Špejcharu se mi moc líbí a také jsou zde vždy spokojeni moji myslivečtí kamarádi. Občas využíváme i skvělého ubytování, které zde čítá asi čtyřicet lůžek. Pokud vím, funguje zde i oddělení wellnes. Jídlo i pití jsou zde vždy perfektní. Tady nikdy nemáme pocit, že zákazník nějakým způsobem obtěžuje obsluhu. Což se jinde občas stává,“ neodpustil si myslivec Jaroslav Hamouz.