Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Titul Missis si z lázní odváží Moravanka Vendula Kunertová

Mariánské Lázně - Západočechy korunkou druhá Vicemissis potěšila Plzeňačka Renata Švábová, která uspěla společně s desetiletou Kamilou

20.2.2011
SDÍLEJ:

Republikové finále charitativní soutěže (o nejsympatičtější maminku a dítě) Missis 2011 se konalo v Mariánských LázníchFoto: Deník/ Vladimír Kučera

Výbuchy emocí, slzičky štěstí, zářivé úsměvy a bouřlivé ovace. Taková atmosféra panovala v sobotu odpoledne v mariánskolázeňském divadle, kde se při nebývalé koncentraci ženské krásy a roztomilých dětských diblíků odehrálo republikové finále charitativní soutěže (o nejsympatičtější maminku a dítě) Missis 2011. Zlatou korunku zde vybojovala svobodná maminka sociální pracovnice se zaměřením na postižené děti Vendula Kunertová z Litovle bojující společně se čtyřletým synkem Sebastianem.

Titul Vicemissis a zároveň také prvenství ve čtenářském klání získala majitelka kadeřnického salonu Alena Vitásková se sedmiletou Eliškou z Bolatic. Západočechy pomyslným bronzem s korunkou druhá Vicemissis potěšila sekretářka z Plzně Renata Švábová, která uspěla společně s desetiletou dcerou Kamilou. „Malá slzička mi po vyhlášení výsledků vážně ukápla,“ svěřila se sympatická Moravanka Vendula Kunertová. „To právě kvůli Sebíkovi, kterému jsem za jeho skvělý výkon úspěch moc a moc přála. Právě on má velký podíl na našem vítězství. Procentuálně bych to vyjádřila číslem 85 ze 100 procent. Je to bezprostřední malý umělec a šoumen každým coulem. Myslím, že to všichni viděli při volných soutěžích, kdy se mohl vyblbnout a ukázat se jako správný herec.“

Uplakaný, ale vlastně spokojený obličej, při oznámení umístění viděl zcela zaplněný sál divadla také v podání bronzového plzeňského páru Renata a Kamila. „Kamilka si trochu zabrečela, prostě to byly její slzičky štěstí. Stejně jsme zabodovaly i v českém zemském finále a tam to Kamča také oplakala. Ale žádná přecitlivělá holčina to zase rozhodně není,“ usmívala se Renata Švábová.

V programu vystoupilo deset maminek s ratolestmi, moderátoři Marin Dejdar a Miloš Skácel. Své umění předvedli také - známá operní pěvkyně, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, Jiří Korn + 4 TET, Jana Kociánová, i Martin Maxa. Kladný vztah k dětem projevil také předseda poroty ministr vnitra Radek John .

V publiku jako tradičně nechyběly děti z dětských domovů (DD). „Ty vystupující děti mají můj obdiv,“ neskrýval jedenáctiletý Vít Ymlich z DD Tachov „Já sám bych do toho nešel. Moc se mi taky zamlouval Martin Dejdar.“

V Mariánských Lázních finálovým večerem v sobotu vygradoval již 18. ročník této charitativní soutěže, do které se letos přihlásilo více jak čtyři tisíce maminek s ratolestmi. Organizátoři tohoto klání nezapomínají na potřebné – soutěž Missis za dobu své působnosti přispěla na katolickou charitu, školství, zdravotnictví a dětské domovy sumou 6,8 milionu korun. Přes sto tisíc korun vybraných z darů přítomných hostů i z dražby koruny Missis si odnesli zástupci Diecézní charity plzeňské a obdobná částka potěšila rovněž představitele Diecézní charity ostravsko - opavské. Vedoucí pracovníci DD v Mariánských Lázních, Tachově a Ostravě Bukovanského převzali pro svoje svěřence každý sumu pět tisíc korun.

Autor: Vladimír Kučera

20.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení