„Celá ta situace je ohledně těchto vánoc nějaká zakletá. Restrikce, kam se podíváte, omezené trhy a teď je mi líto toho stromku, ale věřím, že až se ozdobí, bude vypadat lépe. S dětmi se na něho těšíme, i když je trochu opelichaný," říká Lucie K. z Chebu.

I pro město Cheb to byla smutná chvilka, když vedení zjistilo, že vánoční strom se změnil k nepoznání, proto požádali firmu, která měla na starosti samotný transport stromku o vysvětlení. „Po uložení stromu na podvalník a zahájení vázacích prací bylo zjištěno, že větve stromu není možné dostatečně svázat a zmenšit kvůli celkovým rozměrech stromu. Při pokusu větve přitáhnout ke kmenu docházelo k jejich praskání. Po dohodě s firmou ATE, která si u nás přepravu objednala bylo dohodnuto, že v akci budeme pokračovat a pokusíme se strom přepravit bez svázání větví. Bohužel vzhledem k výšce stromu a tuhosti jeho větví došlo i navzdory co nejopatrnější jízdě cestou při podjíždění mostů k opadání jehličí a ulomení menších větví,“ sděluje vedoucí střediska Těžké dopravy a jeřáby Petr Březina.

Podle Březiny firma přepravuje vánoční stromy více, než patnáct let a za celou dobu se s takovými komplikacemi nesetkala. Celý strom měl přibližně 25 metrů a váží sedm a půl tuny.

Dělníci a stavbaři s úsměvem pracují na novém McDonald´s v Chebu a práce jim jde opravdu od ruky. Rychlostí blesku se světoznámý fastfood blíží ke svému otevření. Už 16. prosince přivítá první mlsouny.
"Mekáč" v Chebu otevírá už v prosinci, lidé se mohou hlásit na nové pozice