Soud s čtyřiadvacetiletým Karlem Šedivým (Deník informoval), který je obviněný z vraždy matky svého dítěte, bude i dnes pokračovat. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až dvacet let za mřížemi. Po zavražděné dívce zůstal tehdy devítiměsíční syn.

Rozchod

Tragédie se stala loni 15. července nad ránem v Kamenné osadě u Aše. Mladá žena spala v chatě s rodiči. Právě ty vzbudil křik z druhé místnosti, kde našli svou poraněnou dceru. Zavolali lékaře, ten už jí však nedokázal pomoci. Mezi místními lidmi se hned začalo spekulovat, že dívku zavraždil právě její bývalý přítel. „Rozešli se,“ potvrdila už tehdy jedna ze známých oběti. Expřítele ještě ten den policisté zatkli.

Chtěl mít syna pro sebe?

Rozchod stál za činem i podle obžaloby. Ta se snaží dokázat, že byl skutek naplánovaný.

„V přesně nezjištěné době na začátku července 2010 se rozhodl vyřešit přetrvávající rozepře s bývalou partnerkou, zejména ohledně styku s jejich společným synem, tím způsobem, že poškozenou usmrtí,“ tvrdí obžaloba. Na 'návštěvu' k mladé matce si nesl asi dvaceticentimetrový kuchyňský nůž, chirurgické rukavice, kšiltovku a převlékl se do pracovní kombinézy. Přes otevřené okno pak vlezl do chaty. „V souladu se svým záměrem usmrtit ji řízl a bodl nožem do krku a způsobil jí povrchní řeznou ránu vpravo na krku, hlubokou bodnořeznou ránu vlevo na krku. Dívka tak neměla šanci přežít.

Otočil

Jak již Deník informoval, expřítel se policistům v červenci minulého roku k činu přiznal. U soudu však otočil a vraždit měl podle jeho slov kamarád, který s ním na místě měl být.

Jednání soudu bude Deník i nadále sledovat.

(sim, marš)