Vysokoškolský student a moderátor zábavných pořadů Miloš Skácel z Mariánských Lázní a Radek John v současné době už připravují dramaturgii a stěhování tradičního vánočního koncertu z Mariánských Lázní do Ostravy.

Charitativní Vánoční koncert, který již 15 let pomáhá katolické charitě a dětským domovům, bude 17. prosince hostit ostravský hotel Imperial. Jako obvykle finanční prostředky získané z darů přítomných hostů obdrží Domovy pro matku a dítě sv. Zdislavy Mons. Františka Radkovského, biskupa plzeňského, a Dětský domov Mariánské Lázně.

Pozvání na akci s předstihem přijali Peter Dvorský, Andrea Kalivodová, Pepa Vojtek, Václav Hudeček, Kateřina Brožová a Jana Kociánová. Radek John tento vánoční koncert moderuje již 10 let.

Na otázku proč, odpověděl:

„Každý člověk má ve svém životě konat dobro a pomáhat těm, jež pomoc potřebují. A já si myslím, že tento koncert je nejen překrásný svými melodiemi, kde zazní nejen operní árie, ale i staré moravské a české koledy. Mému kolegovi Miloši Skácelovi bylo 14 let, když poprvé se mnou koncert moderoval. Ale už tehdy úspěšně všechny přemlouval, abychom se potkali zase příští rok. Je ovšem pravdou, že nám nějak zestárl. Letos je mu 24 let. Vůbec poprvé se s námi letos na Vánočním koncertě potká Pepa Vojtek. Už se na něj těšíme a věřím, že i jeho Miloš přemluví k účasti na dalších ročnících. Ovšem katastrofa v Rusku a smrt českých hokejistů nám vzala část radosti z této připravované charitativní akce. Věříme však, že v našich srdcích zůstanou zachováni.“