Jejich poslední letošní akci nepřekazily ani přívaly deště. Sbohem letošním ´traktoriádám´ přišly dát do areálu Pily Skalná společně se členy TK stovky hostů. Neobdivovaly ´jen´ třicet traktorů, ale také například ukázky zpracování obilí mlátičkou poháněnou stabilním motorem.

„Je to tady moc krásné,” usmíval se čtyřletý milovník techniky Pepíček Janda z Křižovatky. „Líbilo se mi, že jsem si mohl také zatočit volantem traktoru,” neskrýval nadšení.

Podle osmatřicetileté Pavly Kulhavé z Libé (členky TK) jsou vlastně traktory a vše okolo životní styl. „A jak vidno podle účasti a návštěvnosti různých ´srazů traktorů´, je tento styl vlastní mnohým. Já jsem typickým příkladem, jak to zasáhne celou rodinu. Členkou TK jsem rok, ale motám se zde už čtvrtým rokem. Mám zde strýce s traktorem, tchána s traktorem a přidal se i manžel s populárním Ostrowkem, Já se vozím ve strýcově stroji a moc si to užívám. Už odmalička jsem inklinovala spíše ke klukovské zábavě. Jsem ze tří dcer, ale otec vždy tvrdil, že má dvě holky a jednoho kluka.”

Davy milovníků staré poctivé techniky, burácejících motorů i ladných tvarů neodradila a nerozehnala ani průtrž mračen, která ´Rozloučení se sezonou´ ve Skalné provázela.