„Od roku 2005, kdy se zahajovala první etapa rekonstrukce Hlavní ulice, bylo postupně vyměňováno veřejné osvětlení na celém průtahu Aší, tedy na Chebské, Hlavní a Saské ulici,“ informoval Milan Vrbata, mluvčí Městského úřadu v Aši. „Nejfrekventovanější trasy v našem městě tak budou mít veřejné osvětlení kompletně nové či zánovní.“

Výměny starého osvětlení probíhají většinou v rámci rekonstrukcí vozovek, nebo revitalizací sídlišť. Na lampách se mění i stará svítidla za úsporná s LED technologií. „Letos se tak stalo například v ulicích Hlávkova, Sadová a Jiráskova,“ podotkl.

Investice do veřejného osvětlení nepředstavují jen samotné lampy, ale i rozvaděče. Investice do modernizace veřejného osvětlení přináší nejen úspory ve spotřebě elektrické energie, ale také snižují počet poruch. „Těch za celý loňský rok pracovníci Ašských služeb řešili jen kolem deseti,“sdělil Milan Vrbata a dodal, že letos má město v rozpočtu na opravy a údržbu veřejného osvětlení 4,3 milionu korun, na spotřebovanou elektrickou energii další čtyři miliony korun.

Ilustrační foto.
Miminka Chebského deníku