O kom je řeč? O nadšencích z Klubu českých turistů (KČT) Union Cheb. Jejich poslední pochod Hraničářská 30 přilákal na Chebsko skoro 200 sportovců nejen z České republiky.

„Celkových účastníků bylo 190 i s cyklisty. Těch přijelo během soboty a neděle 22. Je skvělé, že si na naši třídenní akci nacházejí cestu opět také turisté z Německa, protože ti tvořili třetinu všech účastníků 71," informoval předseda KČT Union Cheb Pavel Sýkora.

Chebský region se tak stává zajímavým cílem turistů a sportovců z celé České republiky a Německa. O spokojenosti návštěvníků svědčí fakt, že se na akce pořádané nebo spolupořádané KČT Union Cheb rádi vracejí.

„Už nyní se také těšíme na pátý ročník Plesenského půlmaratonu. Od letoška ho s městy Plesná a Bad Brambach pořádá také KČT Union Cheb," lákal Pavel Sýkora. „Od letoška je součástí charitativních běhů Tour de Hospic na podporu Hospice sv. Jiří v Chebu. Tour bude zajímavá tím, že se poběží ve třech dnech ve třech sousedících městech, dvakrát s přesahem na německé území. Začínáme ve Františkových Lázních Františkovou pětkou pátek 25. 9., pokračujeme v Plesné sobota 26. 9. Plesenský půlmaraton, a končíme v neděli ve Skalné Skalenskou desítkou. Celý výtěžek všech tří běhů jde na podporu hospice. Běžci mohou běžet celou Tour, nebo její jednotlivé části," upřesnil Sýkora.