Kromě stánků s rozmanitým zbožím a ukázkami řemesel se mohou návštěvníci kolonády v Mariánských Lázních těšit na bohatý a divácky zajímavý program.

„O slavnostní zahájení se ve čtvrtek 6. prosince postará Barbora Poláková se svou kapelou,“ informovala Markéta Monsportová z pořádající agentury. Ještě předtím, než Mariánskolázeňské potěší známá zpěvačka, mohou se všichni těšit na Mikulášskou nadílku a rozsvícení vánočního stromu. V pátek kromě jiného přijede dětem zahrát a zazpívat oblíbený BomBarďák. „Víkend pak bude patřit Dechovému orchestru mladých, Folklornímu souboru Rozmarýnek či vokálnímu seskupení Chrudim,“ uvedla Markéta Monsportová. Hlavní hvězdou sobotního programu pak bude Emma Smetana a po ní návštěvníky zahřeje kapela The Wild Roots. Program posledního dne trhu naplní Kopretinky z Jihu nebo pěvecký sbor Fontána.

Mnozí se ptají, proč jsou trhy jen jeden víkend a ne celý advent. „Mariánské Lázně jsou specifické město. Nemáme náměstí. Před třinácti lety, kdy jsme s trhem začínali, jsme přemýšleli, jak uspořádat adventní akci na kolonádě, aby byla zajímavá nejen pro turisty, ale i pro místní. Snažíme se, aby byl program rozmanitý a vkusný. Na malých městech je běžné, že se trh koná pouze pár dní,“ vysvětlila.

FREE FLER MARKET je jednou z tradičních akcí, které se v chebském Kulturním centru Svoboda konají. Na své si přijdou ti, kteří chtějí nakoupit něco hezkého, ale i ti, kteří se chtějí přiučit nějaké rukodělné činnosti.
Padesátka kreativních duší přivezla výrobky