Město chce tak jako loni dát více prostoru regionálním kapelám, účinkujícím a umělecké škole. Ale lidé o populární hvězdy nepřijdou. Na pódiu zazáří například Petr Kolář, Monika Absolonová, Milan Peroutka nebo Kamil Střihavka. Pořádání vánočních trhů v Chebu vyjde každoročně na téměř 6 milionů korun a jejich příprava trvá několik měsíců. „Kluziště letos nebude stát před pódiem, jako tomu bylo doposud, což někteří návštěvníci kritizovali. Rozčilovalo je především to, že lidé na bruslích často narušovali dané kulturní vystoupení na pódiu. Proto jsme se rozhodli, že pódium pro vystupující umístíme mimo kluziště,“ sdělil organizátor chebských trhů Vladimír Keblúšek.

Ledová plocha navíc nebude umístěna na štěrkovém násypu, ale na speciální konstrukci. Pomocí ní se výrazně zkrátí doba potřebná pro její postavení i následnou demontáž. „Stánky v letošním roce budou stát na větší ploše náměstí a budou mít mezi sebou větší rozestupy, tak aby tam bylo více místa pro pohyb jednotlivých návštěvníků a zároveň tak to bylo bezpečnější. V minulosti se stalo, že při vystoupení se lidé tlačili mezi sebou,“ okomentoval starosta města Antonín Jalovec.

Letos vystoupí na chebských vánočních trzích také umělci ze sousedního německého příhraničí. „Větší důraz bude letos kladen na charitativní aspekt vánočních trhů, kdy bude jeden ze stánků vyhrazen pro místní charitativní organizace,“ poznamenala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková. Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se odehraje v sobotu 30. listopadu od 17 hodin.