Ten se v Chebu koná letos už posedmé a ani letos nepřijdou běžci o veškerý komfort. Na akci se každoročně hlásí stovky běžců z celé České republiky.

„Zázemí pro běžce bude již tradičně v městské sportovní hale a stejně tradiční bude i trasa běhu, na poutní místo Maria Loreto a zpět, což v praxi znamená uběhnout 2x 7 kilometrů,“ sdělil organizátor akce Michal Ouřada.

Pro ty, kteří chtějí běžet pouze první část, bude na Loretě připravený bezplatný odvoz do místa startu. Běh má nesoutěžní charitativní charakter a kromě běžců jsou zváni turisté, cyklisté, koloběžkáři či pejskaři.

„Zaregistrovat se mohou lidé až do 27. prosince online na webu www.silvestrovskybehcheb.cz, nebo přímo na místě od 9 hodin,“ poznamenal tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Startovné činí pro běžce a cyklisty 120 korun při online registraci, anebo 170 korun na místě. Děti do 15 let zaplatí 50 korun, stejně tak jako turisté, plus dobrovolné startovné ve prospěch Hospice Svatého Jiří. „Pro prvních 450 účastníků bude připravena silvestrovská čepice, občerstvení na trati i v cíli, fotogalerie v elektronické podobě, šatna, úschovna, sprcha, a navíc dostanou i lístek do tomboly, která se uskuteční po doběhu,“ vyjmenoval Michal Ouřada. Start Silvestrovského běhu bude v pondělí 31. prosince v 10.30 hodin.