Vaše pěvecké trio Trifanky se dostává do povědomí muzikantských fanoušků nejen v našem regionu. Jak dlouho už společně vystupujete?

Naše trio Trifanky vzniklo zhruba před třemi lety, byla to v podstatě náhoda. Chodili jsme tenkrát všichni tři do pěveckého sboru, ale protože jsme se chtěli ještě dále zdokonalovat, začali jsme navštěvovat hodiny populárního zpěvu. Velmi nás to bavilo a protože máme všichni k umění a hlavně ke zpěvu blízko, chtěli jsme naši radost předat i dalším lidem. Z toho vznikl nápad udělat trio. Spojuje nás hodně podobný hudební vkus a hlavně to, že neradi zpíváme jiným jazykem než česky. V repertoáru máme pouze dvě zahraniční písničky. Snad jediná vada na kráse je ta, že musíme za sebou hodně jezdit, protože já jsem z Chebu, Jana Sychrovská z Františkových Lázní a Ota Teuber z Nového Kostela. Ale když vás něco baví, tak to vlastně není na překážku.

Trifanky..? Ten název je nějaká zkratka?

Naší Janě Sychrovské říkáme Fanka (ujalo se to i mezi jejími přáteli, takže na jméno Jana už v podstatě neslyší). A protože jsme tři a na Fanku slyšíme všichni, pojmenovali jsme naše trio Trifanky.

Upřesníte, jaký žánr vlastně divákům na akcích nabízíte?

Podlehli jsme kouzlu muzikálových melodií. Takže slyšet od nás můžete písně a duety z muzikálů Dracula, Bídníci, Mona Lisa, Jesus Christ Superstar, Angelika, Tři mušketýři… Jinak zpíváme též české písně od 60. let do současnosti. Mezi naše největší hity patří Studánka stříbrná od Hany Zagorové nebo Duhová víla. Cizí nám nejsou ani písně Lucie Bílé, Dashi nebo Marty Kubišové. Myslím, že si u nás vybere každý.

Nejste profesionálové. Prozradíte svoje civilní povolání?

Ta jsou pestrá, takže se výborně doplňujeme. S manželem máme vydavatelství a reklamní agenturu. Ota je starostou v obci Nový Kostel a Fanka pracuje ve školství.

Kde nejdále jste vystupovali a co považujete za váš největší úspěch?

Vystupujeme na akcích převážně v Karlovarském kraji, ale tento rok se chystáme vyjet i někam dál. Za náš největší úspěch považujeme to, že se nám povedlo zpívat i s řadou profesionálních zpěváků. Společný koncert v Horním Slavkově jsme měli s paní Marcelou Březinovou, Michaelou Noskovou nebo Petrem Kuklou – muzikálovým zpěvákem z Plzně. Zpívali jsme též na koncertě Ilony Csákové v Novém Kostele. A rýsují se další zajímavé akce.

Potěšíte brzo svoje příznivce z Chebska?

V pátek 11. března od 19 hodin se ve velkém sále Produkčního centra Kamenná v Chebu odehraje náš 1. jarní koncert, kde vystoupí i chebskému publiku známá taneční skupina Vesnický mažoretky.

Dále nás mohou hosté vidět v sobotu 12. března od 20 hodin v Městském kulturním středisku v Lubech na společném koncertu s hvězdou soutěže Česko hledá superstar sympatickou Michaelou Noskovou.