Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tříkrálová sbírka v Chebu přinesla rekordní částku

Cheb -Obyvatelé Chebska jsou každým rokem štědřejší, letos dali 141 tisíc korun a 156 euro

18.1.2012
SDÍLEJ:

NA CELÝ DEN měli práci zaměstnanci Farní charity Cheb, když počítali výtěžek letošní tříkrálové sbírky. Foto: Foto: Nataša Šmatová

Už v ranních hodinách se sešli zaměstnanci Farní charity Cheb, aby spočítali výtěžek letošní tříkrálové sbírky v Chebu. A práci měli skoro na celý den.

„Dá se to tak říct, že je to na dlouho,“ smála se ředitelka Farní charity Cheb Eva Kolafová.

A jak pracovníci charity zjistili, Chebané jsou rok od roku štědřejší. Letošní výtěžek tříkrálové sbírky na Chebsku přinesl rekordní částku 141 002 korun a 156 euro.

„Je to opět víc než v loňském roce,“ poznamenala Kolafová. „Lidé jsou mnohem štědřejší a já si myslím, že k tomu značnou měrou přispěl také letošní tříkrálový koncert, kde se vybralo hodně peněz,“ uvedla.

A vybraná částka nebyl jediný rekord. Co bylo ale v letošním roce zcela mimořádné, bylo více než 100 tříkrálových koledníků zpěváků, hudebníků, sbormistrů a dirigenta, kteří vystoupili zdarma na benefičním koncertě v kostele sv. Mikuláše ve prospěch Tříkrálové sbírky.

Podstatná část výtěžku sbírky, konkrétně 65 procent, bude přitom jako obvykle použita na podporu charitních projektů a projektů sociálních služeb přímo v Chebu a bude rozdělena takto: čtvrtina na služby lidem se zdravotním postižením poskytované sociálně terapeutickými dílnami o. s. Joker, čtvrtina na služby starým a nemocným v Chebu, které zprostředkovává Farní charita Cheb, čtvrtina na podporu dobrovolnictví na Chebsku skrze Dobrovolnické centrum při Farní charitě Cheb, čtvrtina na rozvoj služeb Diecézní charity Plzeň v Chebu, která poskytuje pomoc lidem bez domova v Noclehárně Betléma, v Azylovém domě Betlém a v Nízkoprahovém denním centru

„Přispívám každý rok a jsem ráda, že můžu pomoct potřebným,“ konstatovala Chebanka Jitka Mašková.

Autor: Nataša Šmatová

18.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení