Pořadatelé místní Tříkrálové sbírky z farní charity tak mohou být spokojení.

„Letos vybrali koledníci z Farní charity Cheb 138 119 korun a 110 Euro,“ uvedla organizátorka Eva Kolafová. „Ačkoliv tento rok chodilo méně skupinek než loni, podařilo se vybrat o víc než dvacet tisíc korun vyšší sumu,“ sdělila. „Osvědčuje se nám, když chodí stejní koledníci na stejné místo,“ podotkla.

„Myslím si, že se tím sbírka stává pro lidi ještě důvěryhodnější.“

Organizátory potěšilo, když se setkali také s lidmi, kteří se snaží ostatním pomáhat častěji. „Ve Františkových Lázních jsme přišli koledovat do jednoho obchodu,“ popisovala Eva Kolafová. „Paní se nám omlouvala, že nemůže mnoho přispět, protože poslala na pomoc do Raspenavy 20 tisíc korun. Byla to zajímavá náhoda, protože jsme tam při povodních vyjeli pomáhat i my s partou dobrovolníků z Dobrovolnického centra při Farní charitě Cheb.“

A co teď bude s částkou dál? Třetina poputuje na podporu zahraničních i krajských humanitárních a sociálních projektů Diecézní charity Plzeň. Zbytek pomůže Farní charitě Cheb, Dobrovolnickému centrum při Farní charitě Cheb, Diecézní charitě Plzeň v Chebu (Betlém) a obecně prospěšné společnosti Útočiště.