Rallye Truck trial Bohemia, jehož je Deník mediálním partnerem, se v sobotu poprvé představil v České republice. Na okruhu v bývalém vojenském prostoru u Trstěnic se divákům ukázaly jak nákladní vozy, tak také Offroady, čtyřkolky a jedno Enduro.

Nákladním autům trvalo jedno kolo přibližně osm a půl minuty, čtyřkolky byly mnohem rychlejší. Dvě hodiny kroužila vozidla po trati, aby najezdila co nejvíce kol. O karamboly nebyla nouze, i přímo na trati musely posádky řešit problémy nejen s koly, ale i s motorem.

„Vyhrál jsem lístky v rádiu, tak jsem se přijel podívat,“ řekla Luděk Sobota z Tachova. „Je to kousek, tak proč bych si neudělal výlet. Vzal jsem i syna a užíváme si,“ řekl. V oblacích prachu nebyli mnohdy vidět ani jezdci, zaprášení, ale šťastní byli i diváci. Tyto ojedinělé závody nevidí často.

„Škoda, že se přestalo jezdit ve Velkém Luhu,“ poznamenal Tomáš Richter z Chebu. „Atmosféra je tady dobrá, jen mě mrzí, že občerstvení ve stáncích je tak moc předražené, ještě že mám vlastní svačinu,“ smál se.