Česko – německé lovecké troubení, o kterém Chebský deník své čtenáře informoval ve včerejším vydání, se dočkalo jedné změny. Organizátoři čekají déšť, proto zvolili suché prostředí pro společný koncert trubačů.

„Vzhledem k očekávanému vývoji počasí se pořadatelský tým rozhodl pro takzvanou ´mokrou variantu´ loveckého troubení,“ uvedl Josef Týma, zástupce agentury A – team. „Celý odpolední program, který měl být na návsi v Doubravě, jsme pro jistotu přesunuli do sálu restaurace Hubertus v Kopaninách,“ poskytl nejnovější informace.

Program tedy bude vypadat následovně: v 10 hodin je zahájení promo vystoupení souborů na Poštovním náměstí v Aši, v 10.30 následuje ukončení vystoupení a odjezd hornistů do Doubravy.

Odpolední koncertování začne ve 14.30 hodin přistavením autobusů pro diváky na zastávku MHD Aš a ke kinu. Ve 14.45 autobus odjíždí.
V 15.30 hodin je zahájení programu, přivítání účastníků, projev starostů a hostů, od 16 hodin začnou jednotlivé koncerty. V 19.30 hodin přijde závěrečný společný koncert všech zúčastněných souborů a ve 20 hodin program skončí.

Odjezd autobusů s diváky zpět do Aše je plánován na 20.15 hodin. Doprava tam i zpět je zdarma. Hornisté a trubači z obou stran hranice svým muzicírováním připraví všem nevšední zážitek.